עץ סינטטי – ממה הוא מורכב ומה המתאים לשימוש דקים

עץ סינטטי הוא למעשה חומר גלם המשמש נראות של עץ טבעי אך ללא הצורך בתחזוקה, העץ מורכב בדרך כלל כמחציתו או יותר משאריות עץ כמה שהיה פסולת נקייה של העץ שנגרס או סיבים של הרבה עצים ביחד היוצרים סיבית של עץ או כמו שרובנו מכירים מתחום הרהיטים mdf.

תמונת אודות טייק דק

העץ הסינטטי משמש למגוון גדול של תחליפים לעץ הטבעי כגון דקים, גדרות וחיפויים אשר תפסו אצל הלקוח הישראלי מקום חם והבנה כי עץ טבעי דורש מאיתנו המון המון תחזוקה זמן רב מידי מספר חודשים או שנים וכספים רבים לחידושו.   

העץ מתחלק לשני סוגים עיקריים הראשון שמעורב סיבים של שאריות עצים ומעל ציפוי פלסטיק המגון עליו לרוב נקראים( דקים אמריקאיים).

והשני של חברתנו take-deck שזהו עץ גרוס מסוג טיק ובתוכו כבר יש את סגסוגת הפלסטיק כך שלמשעה הוא נראה כמקשה אחת ולא מפוצל לשני חלקים. מעבר לכך הדקים עם ציפוי הפלסטיק מורכבים לרוב מ 50אחוז נסורת ו50% פלסטיק שרובו ממוחזר משקיות ניילון או מבקבוקים, דבר זה יכול לפגוע בטיבו של המוצר שאיננו יודעים לעולם מה נכנס לתוך המכונה ומה בדיוק אותו חומר הגלם אשר מיוצר לשימוש.

(לעיתים אפילו אפשר לראות חלקי מתכת אשר מופיעים בין הדקים).

סוג הדק שלנו המורכב מרובו עץ טבעי כ70% עץ טיק ומ20% רק פלסטיק מסוג hdpe אשר לא גורם לזיהום הסיביבה ונחשב כפלסטיק שמקדם ההתפשטות הקטן  שלו מאפשר לנו להינות ממוצר ייחודי העומד בדרישות להחזיק מעמד לאורך שנים רבות וזאת מבלי לפגוע בניראותו או עמידותו של העץ הסינטטי.  ניתן לראות ממש בחתך הדק את ההבדל המשמעותי שבינהם.

עץ סינטטי יתרונות:

1) חימום הדק המלא נמוך בהרבה מאשר שכבת הפלסטיק וניתן ממש להרגיש זאת בחודשים החמים של הקיץ. 

2) ניראות הדק המלא נראית יותר חמימה ופחות פלסטית או מלאכותית כמו בעץ הסינטטי המצופה. 

3) הדק המלא ניתן לעיבוד וגם כאשר נפגם חלקו העליון הוא תמיד ניתן לשיוף או לחידוש תמידי מה שאינו אפשרי בדק המצופה. 

הבחירה בתחליפי העץ היא בחירה נבונה למי שחושב לטווח הארוך ואינו רוצה לשמן או לחדש את העץ שלו כעבור כל מספר חודשים. 

*תחליפי העץ הטבעי ישנם מספר רחב של גוונים המאפשרים לנו הלקוחות להתאים גם את הדק לחצר וגם את האביזרים לשילוב טוב יותר ובשפה משותפת עם הדק. 

* יש לזכור כי ישנם תחליפי לעץ שהם 100 אחוז פלסטיק, מומלץ לבדוק את מקדם ההתפשטות וההתקווצות של החומר כאשר הוא חומר רק מפלסטיק הנוטה להתגמש ולהתנפח בין השמש ובין היום לילה בהפרשים גדולים ולעיתים להיפתח על לס"מ1.  

נשמח לעמוד לשירותכם take-deck

 למגוון הדקים הסינטטים שלנו לחצו כאן!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
Call Now Button