דקים

דקים

דק הינו משטח עשוי עץ אשר צובר עוד ועוד פופולריות בשנים האחרונות. ניתן למצוא דקים בעיקר בסביבה הפתוחה –גינות, שטחים ציבוריים, מסביב לבריכות פרטיות ועוד. בנוסף לאלמנט הדקורטיבי יש בדקים גם מרכיב פונקציונלי, לדוגמא הם יכולים לשמש כמשטח מונע החלקה, או לחסוך בעליות טיפול בגינה גדולה, שכן הם מקטינים את השטח אותו צריך להשקות, לעשב ולגנן. עקב המראה הנעים והחם של לוחות העץ התחילו מעצבים שונים להשתמש בדקים גם ביאכטות, מדרכות וגשרים ואפילו כחיפוי לקירות וגגות. 

דקים מעץ או סינטטים?

נהוג לחלק את הדקים לשני סוגים על פי סוג חומר הגלם ממנו מיוצרים הדקים – עץ אמיתי מול סינטטי. יתרונו העיקרי של הדק מעץ אמיתי הוא התחושה האותנטית של עץ מתחת לרגליכם. דק מעץ אמיתי משדר יוקרתיות ללא פשרות.. במשך שנים היה הדק מעץ אמיתי יקר בהרבה מזה הסינטטי, אך כיום ניתן למצוא דקים מחומרי גלם שמחירם כמעט זהה לזה הסינטטי. בין העצים הפופולריים לבניית דק מעץ אמיתי בישראל ניתן למצוא את האורן המקומי, הבמבוק שמתאים במיוחד לסביבת בריכות שכן הוא טוב במניעת החלקות או עץ שבזכות צבעו חום עד חום שחרחר בגוון המשתנה לאורך הלוח נחשב ליוקרתי במיוחד, והוא גם מאוד מומלץ לשימוש בישראל. אך חומר הגלם הפופלארי ביותר עבור משטחי עץ אמיתי הוא עץ האיפאה שמגיע אלינו כל הדרך מברזיל, והינו חזק מאוד ועמיד גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

לדקים מחומר סינטטי יתרון אחד משמעותי על פני הדקים מעץ אמיתי – עמידותם לאורך זמן ללא תחזוקה שותפת. בעוד את הדקים מעץ אמיתי צריך לשייף, לשמן או לצבוע מחדש אחת לכמה חודשים עד שנה, בדק הסינטטי אין צורך לגעת, מלבד במקרים של תיקונים נקודתיים במידת הצורך. למעשה, הדקים הסינטטיים מספקים את אותו מראה ללא הצורך בתחזוקה שוטפת ובמחיר נמוך בהרבה, והם מומלצים במיוחד לאזור הבריכה, שכן בניגוד לעץ אמיתי דק סינטטי מצופה אינו סופג רטיבות או כלור. את הדקים הסינטטיים ניתן להשיג במגוון צבעים ועיצובים, בין השאר כאלו המחקים את האיפאה והטיק הפופולריים.

דק טיק
דקים מעץ
דקים
דקים סינטטים

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
?