דק במבוק

מידות הלוח והחתך

אורך: 1.8 ס”מ | עובי: 2.2 ס”מ | רוחב: 14.6 ס”מ

הלוחות מגיעים על צד מחורץ וצד חלק כסדנדרט
כל המידות ניתנות לשינוי על פי הזמנה, יש אפשרות לקבל לוח חלק משתי צדדיו או מחורץ משתי צדדיו

*כל הדקים עברו בדיקות מחמירות ונמצאו כשירים לאקלים הישראלי ברמה הגבוהה ביותר.

דק במבוק

 

דק במבוק הינו  מהמובילים והטרנדיים בישראל

בשנים האחרונות דק במבוק הוכנס לשוק כתחליף לדק האיפאה המפורסם. זהו דק איכותי אשר מיוצר מ-100% במבוק טבעי הדק מיוצר בשיטה של סיבי עץ אשר מודבקים יחד כמקשה אחת ויוצרים עבורנו משטח חלק של בעל מראה איכותי ויוקרתי

עץ הבמבוק גדל בעיקר במדינות אסיה בדרום ובמזרח, ומשמש למגוון דברים ולא רק לדקים אלא גם לתעשיית הטקסטיל, ריהוט, חומרים לבנייה ועוד שימושים שונים ומגוונים.  עץ הבמבוק גדל במהירות אדירה של מטר ביום ומגיע לגבהים מטורפים של עד 30 מטר ועובי של 20 ס”מ.

אורך החיים של קני הבמבוק הוא בין 5 – 8 שנים ולאחר מכן נופל מעצמו וממנו מופק דק הבמבוק. דק במבוק אומנם ממוחזר “וטבעי” אך כמו הדק הסינטטי הוא מודבק ועשוי מחלקים רבים ודבקים שונים.
אדריכלים רבים בוחרים לשלב בעבודתם את דק במבוק וניתן לראותו בפרויקטים כדוגמת בתי מלון, טיילות ובנייני מגורים. הבחירה בדק במבוק היא בשל המראה המיוחד והטבעי שלו וגם כי הוא ירוק וידידותי לסביבה. שימוש בדק במבוק מאפשר את שמירה על כדור הארץ ירוק וטבעי, מבלי הצורך לכרות עצים כמו בדק האיפאה.

דק במבוק

התכונות של דק במבוק

לוחות דק הבמבוק של חברתנו מגיעים באורך אחיד של 185 ס”מ ובעובי של 2 ס”מ, עם ברגים ומחברים סמויים אשר מתחברים מצידיו של הדק. כמו כן הדק אותו אנחנו מייבאים מיוצר במפעלים חדשים ובטכנולוגיה אשר בה מפרקים את קנה הבמבוק לרצועות ומדביקים אותו יחדיו ללוח דק ולרצועה שממנה מתקבל המראה היפה.

כמו כן דק במבוק יכול להתאים למשטחים ציבוריים, מדרגות, ולבריכות בשל כך שהוא מגיע עם צד אחד מחורץ (גלי) המונע החלקה וצד אחד חלק וטבעי.
חשוב להבחין ולהבדיל בין סוגי הדק שהם בעלי איכות ירודה לבין אלו האיכותיים יותר. ההבדל בא לידי ביטוי בבמבוק אשר צבוע בחומרים לא מתאימים, ומודבק באיכות נמוכה ומכך הדק עלול להתחמם ולהיפרד מהדבקת הסיבים הטבעיים של קנה הבמבוק, תופעה מוכרת בלוחות בעלי איכות ירודה, שמהווה בעיה וסיכון בעת הדריכה על הדק.

תהליך התקנת דק במבוק

דק הבמבוק צריך לשבת על תשתית שברובה עשויה מדק אורן ובמרווחים שווים ברוחב של 40 עד 50 ס”מ בין מריש למריש. (חשוב לבחון על מה מונח הדק ואיזה משטח הוא מונח שיהיה יציב וחזק).

הרוב המוחלט והנפוץ של הדק נצבע בצבע שחור אך ישנם המון צבעים שקיימים כמו גוון חום, חום טיק ועוד, יכולת הבחירה של הלקוחות היא רחבה.

דק הבמבוק שלנו מגיע עם התקנה סמויה והוא נקי מברגים חיצוניים, ההתקנה היא בשיטת מחברים וברגים פנימיים היושבים בחריצים הצידיים משניי צדי הדק, המחבר הנמצא בדק ונותן מראה נקי ואסטטי והבורג אליו נכנס ב-45 מעלות לתשתית העץ ונותן מעבר של מים נקי מצד אחד ומהצד השני לא מרווח מדי שלא יפלו העקבים בין הדקים.

אומנם דק הבמבוק הינו יפה גם לאחר שהוא מתיישן וצבעו נהיה אפרפר אך עלינו לזכור שבכל זאת הוא מורכב מעץ ולכן עלינו לקחת בחשבון כמה פרמטרים:

1) צורך בשימון או צביעה לפחות פעם פעמיים בשנה בצבע שמתאים לדק במבוק על מנת לשמור עליו שלא יאפיר ויוציא סיבים ו”יהרס”.
2) דהייה מהירה של הצבע השחור – בשמש החזקה בישראל הצבע נוטה לדהות או רק להוריד צבע
3) והכי חשוב הוצאת סיבים- עץ במבוק עשוי מסיבים, עם הזמן הדק מתחיל להתבלות ועלינו להבין שכאשר המוצר בחוץ, בשמש הישראלית הדק מתחיל להוציא סיבים שלא נעים לדרוך עליהם במיוחד, ועלולים לפצוע אותנו או רק להישבר מצידיו של הדק.

דק סינטטי או דק במבוק זו השאלה?

דק סינטטי או דק במבוק? רבים לא מכירים בכלל את התכונות שלהם ולכן אחרי שנים רבות של התקנת דקים מעץ אם זה דק איפאה, אורן או כל דק אחר, התחילו אנשים לראות כי התחזוקה השוטפת קשה מאוד ויקרה במיוחד ולכן התחילו לחפש אלטרנטיבות כמו דק סינטטי ודק במבוק. אז מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?

דק סינטטי או דק מבמבוק זאת השאלה

נתחיל מדק במבוק:

דק במבוק  אומנם ידוע כ-דק ללא תחזוקה מה שנכון חלקית, לא חייבים לשמן את הדק אבל הדק כן מאפיר ומקבל מראה מיושן, שהוא מאוד מיוחד ויפה אבל בדיוק כמו כל דק מעץ הוא סופג כתמים מוציא שיערות ויכול להיתבלות אם הדק לא מודבק היטב.
ניפוץ מיתוס – נהוג לומר כי דק הבמבוק עשוי מ-100 אחוז חומרים ממוחזרים אבל סוד קטן, הדבקים הם לא הכי אורגנים ובדיוק כמו הדק הסינטטי גם חלק מדק הבמבוק הוא לא 100 אחוז טבעי.

דק סינטטי:

דק הסינטטי הוא אחד הדקים המומלצים ביותר אך המראה שלו עדיין מלכותי ולא משתוואה לדק הבמבוק החמים.
דק סינטטי ברובו מורכב מעץ לכן הוא בכל זאת בעל מראה טוב ובנוסף מי שמאמין במחזור זה הדק בשבילו.

דק סינטטי או דק מבמבוק זאת השאלה
הדק הסינטטי נחשב כמוצר ירוק כל עוד סוג הפלסטיק שלו הוא לא pvc שהוא דק שמזיק לסביבה ואפילו לנשימה שלנו.

בנוסף היתרון נוסף של הדק הסינטטי מול דק הבמבוק הוא הצבעים אשר באים בגוון רחב מאוד כמעט כל צבע אפשרי חלק מהם אפילו עם חירוץ כמו של עץ טבעי מה שאין בדק במבוק שמגיע רק בחום או שחור לכן הוא יכול להתאים לדברים הנוספים ולמשטחים שונים ומגווונים. בשני הדקים ההתקנה היא סמויה כלומר ההתקנה עובדת בעזרת ברגים ומחברים שיושבים מצידיו של הדק.

דק במבוק אפילו מגיע בחירוץ 4 פאותיו וזה על מנת לחבר אותו בכל מיני זוויות שונות.

אנחנו בטייק דק ממליצים לבחון אם אנוחנו רוצים דק ללא תחזוקה כלל או דק שגם אם לא נתחזק עדיין המראה ישאר יפה לאורך שנים.דק העץ כמו דק איפאה טיק או כל עץ אחר מצריך מאיתנו שימון קבוע המומלץ לפחות פעמיים בשנה עם צבעים לקות ודברים נוספים על מנת לשמר אותו ששאר יפה ומיוחד.

לכל שאלה אנו take-deck נשמח לעמוד לשירותכם בשאלת דק סינטטי או דק במבוק, ועכשיו רק נשאר להתחדש בדק לבית שלך

דק במבוק
דק הבמבוק

 

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button
נגישות