דק במבוק

מידות הלוח והחתך

אורך: 1.8 ס”מ | עובי: 2.2 ס”מ | רוחב: 14.6 ס”מ

הלוחות מגיעים על צד מחורץ וצד חלק כסדנדרט
כל המידות ניתנות לשינוי על פי הזמנה, יש אפשרות לקבל לוח חלק משתי צדדיו או מחורץ משתי צדדיו

*כל הדקים עברו בדיקות מחמירות ונמצאו כשירים לאקלים הישראלי ברמה הגבוהה ביותר.

דק במבוק

 

דק במבוק הינו דק מהמובלים והטרנדיים בישראל

בשנים האחרונות דק במבוק הוכנס לשוק כתחליף דק איפאה המפורסם. זהו דק איכותי אשר מיוצר מ-100% במבוק טבעי, הדק מיוצר בשיטה של סיבי עץ אשר מודבקים יחד כמקשה אחת ויוצרים עבורנו משטח חלק של בעל מראה של דק יפייפה.

עץ הבמבוק גדל בעיקר במדינות אסיה בדרום ובמזרח, ומשמש למגוון דברים ולא רק לדקים אלא גם לתעשיית הטקסטיל, ריהוט, חומרים לבנייה ועוד שימושים שונים ומגוונים.  עץ הבמבוק גדל במהירות אדירה של מטר ביום ומגיע לגבהים מטורפים של עד 30 מטר ועובי של 20 ס”מ.

אורך החיים של קני הבמבוק הוא בין 5 – 8 שנים ולאחר מכן נופל מעצמו וממנו מופק דק הבמבוק. דק במבוק אומנם ממוחזר “וטבעי” אך כמו הדק הסינטטי הוא מודבק ועשוי מחלקים רבים ודבקים שונים.
אדריכלים רבים בוחרים לשלב בעבודתם את דק במבוק וניתן לראותו בפרויקטים כדוגמת בתי מלון, טיילות ובנייני מגורים. הבחירה בדק במבוק היא בשל המראה המיוחד והטבעי שלו וגם כי הוא ירוק וידידותי לסביבה. שימוש בדק במבוק מאפשר את שמירה על כדור הארץ ירוק וטבעי, מבלי הצורך לכרות עצים כמו בדק האיפאה.

התכונות של דק במבוק

לוחות דק הבמבוק של חברתנו מגיעים באורך אחיד של 185 ס”מ ובעובי של 2 ס”מ, עם ברגים ומחברים סמויים אשר מתחברים מצידיו של הדק. כמו כן הדק אותו אנחנו מייבאים מיוצר במפעלים חדשים ובטכנולוגיה אשר בה מפרקים את קנה הבמבוק לרצועות ומדביקים אותו יחדיו ללוח דק ולרצועה שממנה מתקבל המראה היפה.

כמו כן דק במבוק יכול להתאים למשטחים ציבוריים, מדרגות, ולבריכות בשל כך שהוא מגיע עם צד אחד מחורץ (גלי) המונע החלקה וצד אחד חלק וטבעי.
חשוב להבחין ולהבדיל בין סוגי הדק שהם בעלי איכות ירודה לבין אלו האיכותיים יותר. ההבדל בא לידי ביטוי בבמבוק אשר צבוע בחומרים לא מתאימים, ומודבק באיכות נמוכה ומכך הדק עלול להתחמם ולהיפרד מהדבקת הסיבים הטבעיים של קנה הבמבוק, תופעה מוכרת בלוחות בעלי איכות ירודה, שמהווה בעיה וסיכון בעת הדריכה על הדק.

תהליך התקנת דק במבוק

דק הבמבוק צריך לשבת על תשתית שברובה עשויה מדק אורן ובמרווחים שווים ברוחב של 40 עד 50 ס”מ בין מריש למריש. (חשוב לבחון על מה מונח הדק ואיזה משטח הוא מונח שיהיה יציב וחזק).

הרוב המוחלט והנפוץ של הדק נצבע בצבע שחור אך ישנם המון צבעים שקיימים כמו גוון חום, חום טיק ועוד, יכולת הבחירה של הלקוחות היא רחבה.

דק הבמבוק שלנו מגיע עם התקנה סמויה והוא נקי מברגים חיצוניים, ההתקנה היא בשיטת מחברים וברגים פנימיים היושבים בחריצים הצידיים משניי צדי הדק, המחבר הנמצא בדק ונותן מראה נקי ואסטטי והבורג אליו נכנס ב-45 מעלות לתשתית העץ ונותן מעבר של מים נקי מצד אחד ומהצד השני לא מרווח מדי שלא יפלו העקבים בין הדקים.

אומנם דק הבמבוק הינו יפה גם לאחר שהוא מתיישן וצבעו נהיה אפרפר אך עלינו לזכור שבכל זאת הוא מורכב מעץ ולכן עלינו לקחת בחשבון כמה פרמטרים:

1) צורך בשימון או צביעה לפחות פעם פעמיים בשנה בצבע שמתאים לדק במבוק על מנת לשמור עליו שלא יאפיר ויוציא סיבים ו”יהרס”.
2) דהייה מהירה של הצבע השחור – בשמש החזקה בישראל הצבע נוטה לדהות או רק להוריד צבע
3) והכי חשוב הוצאת סיבים- עץ במבוק עשוי מסיבים, עם הזמן הדק מתחיל להתבלות ועלינו להבין שכאשר המוצר בחוץ, בשמש הישראלית הדק מתחיל להוציא סיבים שלא נעים לדרוך עליהם במיוחד, ועלולים לפצוע אותנו או רק להישבר מצידיו של הדק.

למגוון הדקים מעץ שלנו לחצו כאן!

דק במבוק
דק הבמבוק

 

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דק במבוק
5 (100%) 2 votes

Call Now Button
נגישות