חידוש דקים

חידוש דקים מקצועי ואיכותי 

תהליך חידוש דק נעשה בכמה שלבים ודורש מספר החלטות בעלות חשיבות רבה. 

ההחלטות שצריך לקבל הן: איזה שמן או צבע אנו רוצים ומה מומלץ? כמה שכבות צריך? שטיפת הדק כמו שצריך לפני השימון. 

תהליך חידוש דקים:

 ניקוי יסודי של הדק 

 שיוף ושיפוץ חלקים בעייתיים

 שימון או צביעת הדק

מותגי השימון שאנו עובדים איתם בסוגי העץ השונים בין אם זה חידוש דקים מטיק, דקים מאיפאה, חידוש דקים מבמבוק או דק אורן, הם וולדמן ובונדקס.

מהניסיון שלנו חומרים אלו מחזיקים זמן רב באקלים הישראלי החם והקשה לדקים, ומשאירים את הדק שלנו שומני ובריא.

 

שימון הדק

את הדק מומלץ לשמן פעמיים בשנה: לקראת סוף הקיץ על מנת שלא יגרם לו נזק מהמים ומהגשם של החורף הישראלי, ולפניי הקיץ הישראלי החם והמייבש.

אנו עושים שימוש בחומרים המובילים בשוק לשימון איכותי ומקצועי שמחזיק לאורך זמן

צבע עבור חידוש דקים

כמו כן חלק מחידוש דק הוא צביעת הדק הישן לצבע חדש המחזיר חיים לדק. את הדק ניתן לצבוע בגוונים שונים כמו, לבן, חום או אפור.

נשמח להציג בפניכם מניפת צבעים של צבעים לדק הקיימים בחברתנו.

חידוש דק הוא דבר הכרחי לכל מי שיש לו משטח דקים מעץ על מנת שחומר הגלם לא ירקיב וייהרס.

 

למה דווקא אנחנו?

חומרי גלם איכותיים

אנו מאמינים שלכל סוג עץ מתאים טיפול אחר ומותאם אישית, ולכן לכל סוג עץ אנו בוחרים את סוג השמן והצבעים המתאימים לו מהמותגים האיכותיים והמובילים בשוק

עבודה מקצועית ושירות איכותי

אנו בעלי ניסיון רב בתחום ומאמינים בעבודה יסודית ומקצועית ללא פשרות על מנת שתוכלו להנות מהדק שלכם לאורך זמן, בנוסף אנו מעניקים לכם שירות אישי לאורך זמן!

מחיר הוגן

אנו מאמינים במתן מחיר הוגן ללקוח כמקובל בתחום ולזמן העבודה המושקע בפרוייקט

חידוש דקים – הגיע הזמן לדק בריא!

דקים מסוג דק איפאה ודק אורן הנפוצים או כל דק אחר מסוגו בעולם דורשים תחזוקה שוטפת של שימון וצביעה ברמה החצי שנתית עד שנתית, על מנת שלא ירקבו ויתבלו.
העץ כחומר גלם זקוק למים אך לאחר שנחתך משורשיו הוא זקוק לטיפול שונה המצריך מאיתנו שימון.
אחריי טיפול נכון הדק נראה חדש!

חידוש דק

אז מהו חידוש דקים:

דק עץ מצריך טיפול נקודה.
לא משנה איזה סוג דק עץ יש לכם ישנם תהליכים ברורים שעלינו לבצע כדי להחזירו לחיים. בפגישת הייעוץ שלנו נציג בפניכם את מצב הדק והאם בכלל שווה לכם לחדש אותו, או שאולי עדיף להחליפו לדק חדש.
על מנת לאבחן את מצב הדק לפניי שנחדש אותו  יש לבחון את מאפייני הדק, כלומר- כמה זמן הדק מותקן, כמה זמן התשתית מותקנת, סוג הדק וכו'. אם זה מאיפאה אורן טיק או במבוק 
לאחר שנבחן יחד את מצב הדק נמליץ על תהליך הטיפול.

שימון דק

שימון דק יכול להיות מסוגים שונים של שמנים שבהם אנו לא חוסכים!  חידוש דקים מעץ מצריכים מאיתנו תחזוקה ושמן או צבע ולכן ישנם חברות רבות הוקמו בשנים האחרונות כתוצאה מביקוש רב, הדק מעץ השונה מהסינטטי מצריך מאיתנו תחזוקה ואנו לא מתפשרים על איכותיות השמן, החברות אותם אנו עובדים עם סאן דק שמשווקת בישראל את שמן הפלוד, בונדקס וקורונה הגרמנית.
כמובן שככל השדק במצב פחות טוב נזדקק ליותר שמן על מנת לשמורו בתנאי מזג האויור של ישראל בחום ובקור וזאת תבטיח לנו דק בריא ויפה.חידוש דקים

צביעת דק

כחלק מעבודת חידוש דקים ישנה אפשרות לצבוע את דק העץ בצבעים שונים ומגוונים כגון, אפור לבן חום שחור ועוד צבעים רבים אשר יכולים לתת לדק מראה וגוון אשר.

על הצבעים להיות מותאמים לסוג העץ אשר משתנה וצבע אשר מחזיק מעמד רב זמן בתנאי מזג האויור שלנו בישראל,ישנם חברות מומלצות אשר אנו עובדים איתם בישראל ונשמח להציג בפניכם את האפשרויות לצבעים השונים.

כיצד אנו בטייק דק מבצעים את התהליך של חידוש דקים:

1) פגישת יעוץ ללא עלות על מצב הדק, מדידת השטח והצעת מחיר.
2) ניקוי הדק בעזרת לחץ מים או ליטוש במכונת פוליש מותאמת על מנת להוציא שכבת ליכלוך מן דק העץ.
3) שימון ראשוני שמן או בצבע המתאים לסוג העץ בשכבה אחידה ובתהליך ייבוש.
4) שימון עם עוד יד על מנת שמירה על העץ במצב מרבי לאורך השנים.

 שיוף וניקוי הדק 

התהליך החשוב ביותר בתהליך עבור חידוש דקים הוא ניקיון הדק והוצאת השכבה העליונה בעזרת פוליש לדק.

לפניי כל מריחת שמן או צבע על הדק שלנו חייב להיות תהליך של הוצאת הלכלוך והוצאת שכבה מן הדק לצורך קליטה יותר טובה של העץ, חשוב ש העץ שלכם יקבל את הטיפול הטוב ביותר ויקלוט נכון את החומר שבו אנו משתמשים.
לעיתים עדיף לא לחדש כלל את הדק אם מצבו לא טוב ויש להחליפו אך בכל זאת אם החלטנו לחדשו אין לפסוח על שלב זה!
השימוש במכונת הפוליש  כחלק מליטוש הדק יכול להסיר כתמים רבים אשר נקלטים פעמים רבות בפניי השטח של הדק , והשימוש בלחץ המים החזק יכול להוציא לכלוך רב מצתבר לנו על הדק.חידוש דק

חידוש דק איפאה

דק איפאה הוא אחד מסוגי הדקים אשר מצריכים מאיתנו את התחזוקה הרבה ביותר, שימון וצביעת דק האיפאה חייב להיות בניקיון יסודי לפניי מריחת החומרים על מנת שיחזיק לנו זמן ממושך מבלי " להאפיר" כמו שרוב הלקוחים רואים לאחר זמן מה.
אנו בtake deck ממליצים תמיד לקרות את הדק איפאה על מנת שלא ידהה ולא יתחמם בעזרת פרגולה או כל כירוי נוסף אשר יתן לדק שלנו להיות נגיש ופרקטי.

חידוש דק אורן

דק אורן הוא הדק עם חיי המדף הקצרים ביותר מכל סוגי הדקים עקב היותו דק מעץ רך, הטיפול בדק האורן יכול לשמור לנו משמעותית על דק בריא יותר ובכך לא נצתרך להחליפו תוך מספר שנים קצר.
הטיפול האופטימלי לדק האורן הוא שימון או צביעה אשר נפוצה מאוד בעץ זה, ותהליך זה צריך לקרות כל פרק זמן יחסית קצת.

מהן האפשרויות עבור חידוש דקים?

חידוש דקים בעזרת גרניק

 
חידוש דקים בעזרת גרניק או באמצעות ליטוש זאת השאלה?
 
לחדש דק זה אחת הפעולות השותפות המאפיינות דקים מעץ, חידוש הדק צריך להיות אחת לתקופה של בין חצי שנה לשנה. ומומלצת בעזרתם חומרים ואביזרים המיועדים לכך.
 
לחידוש הדק ישנם כמה דרכים והפופולארית ביותר היא בעזרת גרניק כלומר לחץ מים או בעזרת ליטוש הדק.
אז חשוב להבין כי שתי השיטות מחדשות את הדק ויכולות להיות טובות לעץ איפאה או אורן שבדר"כ אנחנו נוהגים לחדש.
 

חידוש דקים בעזרת מים

 
חידוש דק בעזרת מים הוא פופלארי אך לא תמיד מומלץ מכמה סיבות:
1) דק מעץ עשוי מסיבים והפעולה הנגרמת מלחץ מים היא שסיבי העץ עולים ובכך אנחנו מקבלים משטח לא נעים לדריכה ומחוספס שהסיבים למעלה.
2) דק מעץ כל עוד הוא רטוב אי אפשר לשמן או לצבוע אותו מכיוון השחומר לא יספג בעץ ויהיה רק בשכבה העליונה של הדק דבר העלול לפגוע בעץ, ולכן יהיה עלינו לחכות בין 24-48 שעות לייבוש מלא .
3) דק מעץ ובדר"כ איפאה אינו מסיר את כל הליכלוך והכתמים בעזרת לחץ מים גם היא חזקה מאוד לעומת הליטוש אשר מוריד שכבה מסיבים מן עץ.
 

חידוש דק בעזרת שיוף,ליטוש הוא השיטה שאנחנו אוהבים והנה כמה סיבות לכך:

 
1) כאשר אנו משייפים את הדק שלנו כל הכתמים והליכלוך יורד בצורה הכי נקייה כלומר מכונת הפוליש מורידה שכבה עבה מן העץ ובכך אנחנו מקבלים חומר שהשמן או הצבע יספג כמו שצריך ונהוג.
2) בעת השימוש בשיוף או ליטוש סיבי העץ לא עולים ולהפך הסיבים נשכבים עם פעולת הליטוש.
3) השימוש בשיוף בדק מקנה לנו עבודה קשה האומנם אך משתלמת כאשר אנחנו איננו צריכים לחכות כלל לייבוש ויכולים ישר להתחיל בצביעת העץ.
 

5 טיפים שחייבים לדעת לפני חידוש דק

 
* יש לזכור כי אם בחרנו להשתמש בשיוף יהיה עלינו לעשות זאת פעמיים עם נייר ליטוש גס אשר יכול להשאיר סימנים על הדק ורק לאחר מכן נייר ליטוש עדין אשר יתן לנו מרקם נעעם וחלק לאורן או לאיפאה.
* לפניי כל מריחה של חומר כלשהוא על העץ וודאו כי הגוון שלהם הוא הגוון המתאים לחידוש הדק ואם לא מומלץ להחליפו לפניי הצביעה.
* ודאו כי הנכם משמנים או צובעים את הדק שלכם בשעות מוקדמות או בשעות אחר הצהריים וזאת על מנת שהעץ יספוג טוב את החומרים לפניי הצביעה.
* במקומות שבהם מכונת הפוליש אינו מגיעה נמומלץ להשתמש בדיסק ולא לוותר גם על חלקים שהגישה עליהם לא נוחה.
*מומלץ לשתמש בחומרים המותאמים לסוג העץ ולא לחסוך על חומרים איכותיים אשר ישמרו לכם על עץ בריא.
 

למה דווקא אנחנו

לאחר שנות ניסיון רבים בתחום הדקים בישראל החלטנו לבצע מהפכה אמיתית בשוק הדקים ולהביא לשינוי אמיתי למצב העץ בישראל
התהליך חידוש הדקים שלנו הוא בין הארוכים והיסודיים ביותר בשוק ( בדגש על הפרטים הקטנים) אנו בחברה מאמינים שהמקצועיות והשירות שלנו הם הדברים החשובים ביותר עוד לפניי העבודה על הדק, תהליך החידוש שלנו עובר שני ידיים כלומר מריחת צבע או שמן פעמיים על מנת להבטיח שהדק שלכם יהיה במצב הטוב ביותר.
אנו מודעים לשוק הישראלי אך זהו ההבדל הניכר בחברתנו אשר מאמינה בפינישים יפים ובאיכות ללא פשרות.

חידוש דק מחיר-

טוב הגענו לשלב שכולכם בטח שאלתם אז כמה זה עולה לנו? אז הנה כמה תשובות, במידה וזה רק צביעת דק המחיר יהיה נמוך משמעותית מחידוש לבדו וינוע בין 40-70 שקל למ"ר בהתאם לשטח ולפניי מע"מ. במידה ואנחנו רוצים חידוש בין אם הוא באמצעות שיוף או שטיפה המחיר ינוע בין 70-90 שקל למ"ר לפניי מע"מ, יש לקחת בחשבון כי ככל שהטח יהיה גדול יותר ככה המחיר למ"ר יהיה נמוך יותר,ישנם שטחים שהיו קטנים ולכן המחיר יתומחר על פי עבודה ולא לפי מ"ר.

במקרה חידוש איפאה לאורן ישנם תוצאות אחרות לגמריי ויש לדעת כי אורן יהיה קשה יותר להחזיר למצבו הטבעי וכי צריך לשייף בצורה יותר מסיבית מאשר באיפאה, בשני המקרים אפשר להחזיר את העץ למצב שבו הוא נראה יותר חי ובריא.

נגן וידאו

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
Call Now Button