דק איפאה

דק איפאה

דק איפאה הוא הדק הנפוץ ביותר בעולם. הדק העשוי מעץ האיפאה הברזילאי הוא דק קשה אשר מתאים לתנאי מזג האוויר בישראל.

דק איפאה – אותו אנו משווקים הוא מסוג איפאה טובקו או קמרו, ומגיע באורכים ובגדלים שונים ומגוונים.
אנו בTack-Deck עובדים רק עם עץ איפאה אמיתי ואיכותי ועושים שימוש בחומרי הגלם ומוצרים נלווים הטובים בשוק.

 

דק העץ המגיע בגוון חום כהה או חום אדמדם במקרה של איפאה קמרו ותחושתו החמימה הטבעית הולכת לכל מקום בו הדק מותקן אם בגינה, במרפסת או על שפת הבריכה.
דק “איפאה” זה בעצם שם שהומצא בישראל, בעולם הדק נקרא IPE שזהו דק העשוי מעץ טובקו, אך ישנם ספקים ישראלים שמנצלים את העובדה שהדק מבוקש ואומרים על דק שמפיין כי הוא חלק מהדק .

תכונות דק איפאה:

הדק מופק מעץ האיפאה שגדל במרכז ובדרום אמריקה, וידוע בשל חוזקו וגווניו היפים אשר נוצרים מצפיפות גבוהה בין סיבי העץ.

דק טובקו– או בשמו המקורי טאבקויה הוא הדק החזק ביותר ממשפחת הדקים מעץ בשל סיביו הקשים. העץ מחזיק שנים רבות בשמש אך רצוי לשייף, לשמן ולצבוע אותו אחת לחצי שנה עד שנה שלא כמו הדק הסינטטי, דק זה מצריך תחזוקה רבה.
דק הטובקו אינו עמיד למזיקים ולא מחזיק לעד ולכן יש לקחת זאת בחשבון שבוחרים דק מעץ אמיתי.

איפאה קמרו- איפאה קמרו הוא הסוג השני שאנו מתקינים בTake-Deck וזהו דק מאוד דומה לאיפאה טובקו. העץ איפאה קמרו גדל באזורים שונים מאשר הטובקו ושונה במראה שלו.

הדק איפאה טובקו שמנוני יותר והמראה שלו יותר אדמומי מאשר הגוון היותר אפרורי של הטובקו וסיביו אחרים ושונים, בגלל שמנוניותו של העץ, דק זה צורך פחות תחזוקה ומומלץ לשמנו אחת לשנה או לחילופין לשייף ולצבוע אותו. אך עדיין כמו כל הדקים העשויים מעת אמיתי הוא מצריך מאיתנו תחזוקה.

דק איפאה מחיר

דק איפאה מחיר להתקנה ודק איפאה מחיר לחומר גלם הוא כמעט ולא משתנה עקב היותו תחרותי.

עץ האיפאה הגדל לרוב בברזיל ניהיה קשה להשגה בגלל שהרשויות לא מוכנות לכריטת העץ ובכך העץ ניהיה מבוקש, הביקוש לדק האיפאה רק עולה ולכן מחירו של הדק גם עולה( מחסני העצים והיבואנים בישראל מנצלים את החוסר ואת הביקוש העולה ומעלים את מחיר דק האיפאה).

מעבר למחיר הרכישה של דק האיפאה יש להתחשב בדברים רבים כמו שימון ראשוני כי אנו לא יכולים לדעת כמה זמן הדק שכב במחסן העצים, בברגים המתאימים לדק והמומלצים שלנו הם של חברת spex ובורג מסוג טוקס שמחירו של בורג אחד הוא בין 1 ל1.5 ליח, והדבר האחרון הוא כלי עבודה מתאימים אם זה מסור ושלל הדברים.

כמו כן דק האיפאה הוא דק חזק מאוד ותיראו זאת שתחתכו אותו בעזרתם מסור פנדל או כל מסור אחר המתאים לעץ ולדקים, זכרו לא כל מסור ולא כל להב יכולה לחתוך את דק האיפאה.
ישנם כמה מסורים שאנו עובדים איתם והראשונים לחיתוך טוב ומדויק הם דיוולד ובוס היצרנים האמריקאים והחזקים והטובים ביותר לדק האיפאה.

דקים מעץ איפאה – מחירים :

מחירו של הדק נע בין 220 שקלים ועד ל250 שקלים לפניי מע”מ
והמחיר למטר רץ הוא בין 31 ועד ל37 שקלים לפניי מע”מ
כמובן והמחיר משתנה לפי אורך ועובי הדק החירוץ שלו והאם יש התקנה סמויה
אם אנו קונים במחסן עצים יש לזכור כי ככל שמסן העצים גדול יותר הוא קונה ביותר זול לכן יש לנו יכולת ואפשרות להתמכח על המחיר שאותו נציג המכירה מבקש.

עלויות מתקין דקים מעץ איפאה:

העליות משתנות בהתאם לבעל המקצוע לוותק שלו ולשטח אצלם בגינה ולכן אין מחיר קבוע עבור התקנת הדק אך ניתן להעריך כי מחיר הגיוני הוא בין 180 שקל למר ועד ל280 שקל למר זאת מבלי תשתית הובלה ומע”מ מעבר למחירים הללו עליכם לבדוק היטב את בעל המקצוע ואת מחיריו.

ההתקנה של דק איפאה אינה מהזולות משום  שבעלי המקצוע צריכים לעבוד זמן רב על הדק על מנת שיצא בעל פינישים יפים לכן בחרו במחיר של בעל מקצוע הוגן או עשו זאת בעצמכם.

מחירי האיפאה בישראל עלו בשנים האחרונות עקב הדרישה הגבוהה אליו. המחירים בשוק הישראלי שונים ומגוונים בהתאם לאורך, רוחב ועובי הדק.

המחירים אצלנו בחברה נעים מ-28 שקלים למטר רץ ועד 37 שקלים למטר רץ לאיפאה טובקו, והם משתנים ותלויים בעובי רוחב ואורך הלוחות (כמה שהלוחות קצרים יותר המחיר נמוך יותר).
התקנת דק איפאה:
את האיפאה ניתן להתקין בהתקנה סמויה באמצעות ברגים ומחברים אשר באים משתי צידיו של הדק ובכך יוצרים לנו משטח חלק ונקי מברגים חיצוניים.
לתשתית האיפאה מומלץ להשתמש בעץ אורן מחוטא במידות 5/10 אשר יספוג את מאמצי העץ ויהיה גמיש עם תנודות האיפאה בין הטמפרטורות והטוויסטים.

האיפאה כחומר גלם:

האיפאה נחשב לאחד מהעצים החזקים ביותר ומתאים לדקים בשל הסיבים הטובים לדק, ובשל החמימות, צבעו האדמדם ובעיקר בגלל הפופולאריות שלו.

יתרונותיו של דק איפאה:

שני סוגי האיפאה נחשבים כאיכותיים בעולם הדקים ובשל כך הפופולאריות שלהם גבוהה, הצרכן הישראלי אוהב את המראה החמים ואת הצורך בתחזוקה המועט יחסית לשאר הדקים מעץ טבעי.

אז למה דווקא דק איפאה:

רוב הישראלים כאשר מחליטים על דק בגינה הרעיון הראשון שעולה הוא “דק איפאה לגינה שלי”, אבל האם הדק מתאים לכל אחד? ממש לא.

לפניי הבחירה בדק יש להבין ממה חומר הגלם עשוי ומהן ההשלכות של סוג הדק מעץ.

הדק החזק הוא באמת עשוי לשמש אותכם בצורה טובה ביותר אך בשל סיביו הקשים והצורך בתחזוקה לעיתים הוא דורש תחזוקה

כאשר אנו מתקינים את האיפאה בגינתנו הדק נראה מדהים צבעיו החומים והאדמדמים משגעים ביופים

 

דק איפאה בצפון יקנעם
דק איפאה ביקנעם
דק איפאה בחגור
דק איפאה בחגור
דק איפאה בתא
איפאה אצל עידן חביב
דקים מאיפאה
כיסוי דק מאיפאה לבריכה
דק איפאה ברמת גן
דקים מאיפאה ברג
התקנת דק איפאה
דק מעץ איפאה ביהוד
דק איפאה לחצר
דק איפאה מחיר
תיקון דק איפאה לגינה
דק איפאה לחצר

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נשמח לעמוד לשירותכם take-deck

Call Now Button
נגישות