דק איפאה

דק איפאה

דק איפאה הוא הדק הנפוץ ביותר בעולם. הדק העשוי מעץ האיפאה הברזילאי הוא דק אך קשה ומתאים לתנאי מזג האוויר בישראל.

דק איפאה – אותו אנו משווקים הוא מסוג איפאה טובקו או קמרו, המגיע באורכים ובגדלים שונים ומגוונים.
אנו בTack-Deck עובדים רק עם עץ איפאה אמיתי ועם חומרי גלם ומוצרים נלווים הטובים בשוק.
דק האיפאה מגיע בגוון חום כהה או חום אדמדם במקרה של איפאה קמרו ותחושתו החמימה הטבעית הולכת לכל מקום בו הדק מותקן אם בגינה, במרפסת או על שפת הבריכה.
דק “איפאה” זה בעצם שם שהומצא בישראל, בעולם הדק נקרא IPE שזהו דק העשוי מעץ טובקו, אך ישנם ספקים ישראלים שמנצלים את העובדה שהדק מבוקש ואומרים על דק שמפיין כי הוא חלק מדק האיפאה.

תכונות הדק:

הדק מופק מעץ האיפאה שגדל במרכז ובדרום אמריקה, וידוע בשל חוזקו וגווניו היפים אשר נוצרים מצפיפות גבוהה בין סיבי העץ.

דק טובקו– או בשמו המקורי טאבקויה הוא הדק החזק ביותר ממשפחת הדקים מעץ בשל סיביו הקשים. העץ מחזיק שנים רבות בשמש אך רצוי לשייף, לשמן ולצבוע אותו אחת לחצי שנה עד שנה שלא כמו הדק הסינטטי, דק זה מצריך תחזוקה רבה.
דק הטובקו אינו עמיד למזיקים ולא מחזיק לעד ולכן יש לקחת זאת בחשבון שבוחרים דק מעץ אמיתי.

איפאה קמרו- איפאה קמרו הוא הסוג השני שאנו מתקינים בTake-Deck וזהו דק מאוד דומה לאיפאה טובקו. העץ איפאה קמרו גדל באזורים שונים מאשר הטובקו ושונה במראה שלו.
הדק איפאה טובקו שמנוני יותר והמראה שלו יותר אדמומי מאשר הגוון היותר אפרורי של הטובקו וסיביו אחרים ושונים, בגלל שמנוניותו של העץ, דק זה צורך פחות תחזוקה ומומלץ לשמנו אחת לשנה או לחילופין לשייף ולצבוע אותו. אך עדיין כמו כל הדקים העשויים מעת אמיתי הוא מצריך מאיתנו תחזוקה.

דק איפאה מחיר:

מחירי האיפאה בישראל עלו בשנים האחרונות עקב הדרישה הגבוהה אליו. המחירים בשוק הישראלי שונים ומגוונים בהתאם לאורך, רוחב ועובי הדק.

המחירים אצלנו בחברה נעים מ-28 שקלים למטר רץ ועד 37 שקלים למטר רץ לאיפאה טובקו, והם משתנים ותלויים בעובי רוחב ואורך הלוחות (כמה שהלוחות קצרים יותר המחיר נמוך יותר).
התקנת דק איפאה:
את האיפאה ניתן להתקין בהתקנה סמויה באמצעות ברגים ומחברים אשר באים משתי צידיו של הדק ובכך יוצרים לנו משטח חלק ונקי מברגים חיצוניים.
לתשתית האיפאה מומלץ להשתמש בעץ אורן מחוטא במידות 5/10 אשר יספוג את מאמצי העץ ויהיה גמיש עם תנודות האיפאה בין הטמפרטורות והטוויסטים.

האיפאה כחומר גלם:

האיפאה נחשב לאחד מהעצים החזקים ביותר ומתאים לדקים בשל הסיבים הטובים לדק, ובשל החמימות, צבעו האדמדם ובעיקר בגלל הפופולאריות שלו.

יתרונותיו של דק איפאה:

שני סוגי האיפאה נחשבים כאיכותיים בעולם הדקים ובשל כך הפופולאריות שלהם גבוהה, הצרכן הישראלי אוהב את המראה החמים ואת הצורך בתחזוקה המועט יחסית לשאר הדקים מעץ טבעי.

אז למה דווקא דק איפאה:

רוב הישראלים כאשר מחליטים על דק בגינה הרעיון הראשון שעולה הוא “דק איפאה לגינה שלי”, אבל האם הדק מתאים לכל אחד ממש לא.

לפניי הבחירה בדק יש להבין ממה חומר הגלם עשוי ומהן ההשלכות של סוג הדק מעץ.

הדק החזק הוא באמת עשוי לשמש אותכם בצורה טובה ביותר אך בשל סיביו הקשים והצורך בתחזוקה לעיתים הוא דורש תחזוקה ולעיתים יותר מידי תחזוקה.

כאשר אנו מתקינים את האיפאה בגינתנו הדק נראה מדהים צבעיו החומים והאדמדמים משגעים ביופים 

למגוון הדקים מעץ שלנו לחצו כאן

דק איפאה
דק איפאה בחגור
דק איפאה בתא
דק איפאה טובקו
דק איפאה
התקנת דק איפאה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נשמח לעמוד לשירותכם take-deck

דק איפאה
3.7 (73.33%) 9 votes

נגישות
?