דק אורן

דק אורן

                                                    

דק אורן הוא אחד הדקים הנפוצים ביותר בשוק הישראלי, אבל האם הוא העץ המתאים ביותר לדק?

עץ האורן מתחלק ליותר מ – 115 סוגים ומינים הגדלים במקומות שונים, אך רובו של האורן בישראל הוא אורן לבן. וזהו הדק הזול ביותר שנוכל למצוא.

רבים מהלקוחות בישראל פונים אלינו לגביי דק אורן, אך עלינו לדעת לגביו כמה פרטים חשובים כמו: דק האורן משחיר לאחר 5 עד 10 שנים ואז ישנו הצורך להחליפו לדק חדש.

שני דברים שעלינו לדעת:

1)    הדק מצריך תחזוקה חצי שנתית על ידי שימון, צביעה ושיוף והעליות של כך אינן זולות.

2)עלינו להשקיע זמן רב בטיפול, אם זה שימון הדק ,ניקיון או צביעה והוא עלול להוציא סרף.

דק האורן שאיתו אנחנו עובדים בחברתנו הוא דק אורן פני מסוג 5 (הליבה של העץ) והוא העמיד ביותר מבין שכבות העץ, כמו כן ניתן לרכוש אצלנו דק אורן מחוטא ירקרק או דק לבן שפחות עמיד בישראל.

גזע האורן מתחלק לשכבות וככל שמתקרבים לליבת הגזע הוא יותר חזק, בשל כך שיש בו פחות עיניים וסרף, ביחד עם זאת עלינו לזכור שעץ האורן הוא עץ רך וגמיש ולכן הדק מרקיב יחסית מהר. כמו כן הדק משתנה בתנאי מזג האוויר ולא מתאים לכל מדינה, למשל במדינות הקרות כמו מדינות אירופה הדק מחזיק יותר אך במדינות חמות יותר הדק עלול ל”היהרס” יותר מהר.

רבים מהקבלנים אוהבים לעבוד איתו בשל היותו גמיש ורך והחיתוך שלו מאוד קל, מעבר לזה מחירו של דק האורן יחסית זול והוא פחות מחצי מדק האיפאה למשל, וניתן לחסוך מאות שקלים בכל מטר מרובע!

התקנת דק האורן:

התקנת דק האורן מצריכה תשתית כמו כל הדקים , אנו ממליצים אם בונים את הדק לבד, לעשות תשתית במרווחים של בין-50 ל-60 ס”מ בין מרכז למרכז, ולהשתמש בתשתית מעץ אורן מחוטא ומהוקצע שיחזיק את הדק העליון חזק ולאורך שנים רבות, כמו כן עלינו להשתמש בברגים המותאמים לדק ובעלי ציפוי שיחזיק מעמד בתנאי האקלים ולא יחליד כדוגמת בורג spex.

אחרי הנחת לוחות הדק על התשתית ולפניי הכנסת הבורג מומלץ להכין שקע מקדים באמצעות מקדח ובכך הבורג יכנס חלק יותר לדק ויתן סיומת יפה לראש הבורג.

לפניי התקנת דק האורן עלינו לראות את המשטח ועל מה התשתית יושבת. אם תשתית הדק היא על אדמה מומלץ לזפת את הרגליים של התשתית, על מנת שטרמיטים לא יאכלו אותה ומים לא יהרסו אותה, לאחר התקנת הדק ההתחלתי עלינו לשמן בפעם הראשונה בשמן המתאים לדק אורן או לצבע אותו פעמיים, בשתי שכבות ולנקות אותו לפני כל שכבה.

אנו ממליצים שאם אתם רוצים נראות טובה ואחריות על הדק לקחת בעל מקצוע אשר מתמחה בבניית הדק, ונותן אחריות על העבודה ומענה בעת הצורך תמיד, מאשר לסחוב, להוביל, לחתוך, לשמן ולעוד. אך עדיין עלינו לבדוק את בעל המקצוע לבקש תוכנית עבודה הכוללת: סקיצה מידות ומחיר עבור העבודה, התשתית וחומרי הגלם.

שימון דק אורן:

אנחנו בחברה ממליצים על שימון בשמן של חברת פלוד אשר יכול לחדש את הדק שלנו בצורה הובה ביותר, אומנם השמן של חברת פלוד הוא לא הכי זול בשוק הישראלי אך הוא אינו נספג בדק אורן ואינו מתפורר בדרך כלל ומוציא “קסקסים” על הדק, כמובן שישנם עוד סוגים רבים כמו בונדקס או וולמן אך מהניסיון שלנו השמן והצבע של פלוד הוא המומלץ ביותר לדק האורן.

הדק הפיני שלנו הוא האיכותי ביותר בשוק הישראלי ומתאים לשימושים רבים כמו דקים, ספסלים, עמודים חיפויים וכל שימוש אחר ולכל שאלה אנו עומדים לרשותכם.

למבחר הדקים מעץ שלנו לחצו כאן!

דק אורן
דק אורן

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

נגישות
?