3 סוגי ריצופים שתוכלו ליהנות מהם בגינה

3 סוגים של ריצוף דק לגינה

3 האפשרויות של ריצוף דק לגינה לגינה מטופחת בארץ היא הזדמנות נפלאה ליצור שפע של רגעים משפחתיים, חברתיים וחגיגיים. מזג האוויר מאפשר לנו להפוך את החלל החיצוני מסביב לבית לעוד חדר, שבו אנחנו נפגשים, אוכלים, שותים, נחים, משחקים ונהנים מהשמש הנעימה ברוב ימות השנה. לצד בחירת פרקטים לבית אפשר לבחור היום מגוון רחב של סוגי ריצוף שמתאימים לחלל החיצוני והופכים אותו למסודר ונקי יותר ולחלק מהעיצוב הכללי של הבית.

דק – קלאסי, כפרי והכי ישראלי שיש

אחד מסוגי הריצוף הכי פופולריים בישראל הוא הדק. היום נדמה שכמעט בכל בית פרטי אפשר לשמוע את צמד המילים – דק ופרגולה. מצד אחד, רצפת העץ שיוצרת בגינה תיחום של איזור ישיבה, המחובר אל היציאה מהבית ובעצם מהווה עוד חדר. מצד שני, מראה כפרי שמתחבר לצמחים, לעצים ולירוק שמסביב.

כשבוחרים דק חשוב להקפיד שהעצים איכותיים – עץ מלא המתאים לבניית דק ומגיע מספק מומחה. חשוב לוודא שהעץ עובר תהליך של הכנה לחייו מחוץ לבית, עם צביעה בשכבות מגן ובלקה מתאימה. חשוב לציין שבאקלים הישראלי הרצוף לחות, חום וגשם בחורף, צריך לטפל בדק מדי כמה שנים – עם צביעה ומריחת שכבות הגנה חדשות.

פרקטים – ממשיכים את הקו העיצובי של הבית

רצפות פרקט היום מתאימות גם לחללים שעד לפני כמה שנים היה עדיף להתקין בהם ריצוף מאבן, קרמיקה או שיש. גם החלל החיצוני של הבית יכול לקבל חיפוי פרקט ובכך להמשיך את הקו העיצובי שבחרתם לריצוף בבית. אם יש פרקטים בסלון, במטבח או בכל חלל אחר שמוביל אל החלל החיצוני, תוכלו להתאים בין פרקט שמיועד לחללים פנימיים ובין רצפות פרקט המיועדות ומתאימות לחלל החיצוני.

גם במקרה זה חשוב לוודא שבוחרים בריצוף איכותי שמגיע מספק מקצועי ובעל ניסיון ועובר תהליך של שימור וחיזוק לקראת ההתקנה תחת כיפת השמיים. היום אפשר למצוא בשוק פרקט עמיד למים, פרקטים מעץ מלא שמתאימים גם לחללים חיצוניים מקורים ועוד מגוון רחב של פתרונות ריצוף – שמחברים בין הפנים לחוץ בקלות.

קרמיקה דמוי עץ – הזדמנות לחבר בין כמה עולמות

אם אתם עדיין מהססים בכל הקשור להתקנת פרקטים או דקים תוכלו לבחור בקרמיקה במראה דמוי עץ. הקרמיקה היא פתרון חזק ועמיד לאורך זמן, שמאפשר להתחבר למראה הכפרי והחמים של העץ, מראה שמשתלב לחלוטין עם גינה ירוקה ופורחת.

עם זאת, בניגוד לדק או פרקטים, עדיין מדובר ברצפת קרמיקה שמדמה את המראה האותנטי של העץ ולא מציעה את התחושה הטבעית והאמתית של עץ.

בין אם תבחרו בדק, פרקט או קרמיקה, אין ספק שעיצוב גינה שמחה ומלבלבת, שנוח וכיף לבלות בה עם המשפחה והחברים, הוא פרויקט שיכול רק להוסיף לערך הבית ויותר מכך – לאיכות החיים שלכם

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
Call Now Button