תהליך לניקוי הדק

תהליך לניקוי הדק הוא למעשה חלק מהתחזוקה השוטפת בכל דק באשר הוא אם הוא דק סינטטי או דק מעץ או , כתהליך החידוש השנתי או החצי שנתי של דק העץ.

התהליך של הניקוי יכול לבוא באלמנטים רבים הכוללים שימוש במטאטא ומים, במקרה הדק הסינטטי ועד לניקוי יסודי יותר של דק העץ המצריך מאיתנו שימוש בכלים כבדים יותר כגון מכונת פוליש, דיסק , גרניק (לחץ מים) שמנים ועוד חומרים רבים המצריכים מאיתנו עבודה לא קלה.

 תהליך לניקוי דק -מהם השלבים לפניי התהליך –

*ראשית עלינו לבדוק את מצב העץ והאם כדאי להצילו ולחדשו.

*שנית עלינו לבדוק את סוג העץ ולהחליט האם להשתמש בליטוש עמוק על מנת להוריד לכלוך רב או שעלינו להשתמש בגרניק או במכונת פוליש ולהוציא שכבה דקה.

*ולבסוף עלינו להתארגן על ציוד מתאים ובטיחותי לעבודה.

מכונת פוליש לדק

לאחר שבחרנו את הכלי עבודה שלנו עלינו להבין מה נותן כל אחד מהם –
נתחיל מהפשוט ביותר מכונת פוליש – מכונת הפוליש למעשה היא הפיתרון האולטימטיבי אך גם לה חסרונות רבים כמו שטח פנים שלא מאפשר לנו להיכנס בחריצים ובפינות, לא מספיק גס ולא כל נייר זכוכית מתאים לו.

השימוש במכונה – לאחר וברשותנו המכונת פוליש יש להניח את הספוג על שיני המכונה ועל הספוג ניתן להניח או רשת או נייר זכוכית.
לרשת ולנייר הזכוכית ישנם חוזקות אחרות על פי רצת חספוסם, זכרו ככל שהחספוס יותר גס כך יהיה קשה יותר לעבוד עם המכונה.גרניק לדק

השימוש בגרניק – השימוש בלחץ המים הוא גורם מצוין לשטיפת דק ולרוב הוא מסיר את רוב הכתמים, לפניי השימוש במכונה מומלץ להשתמש בחומר לניקוי דקים או באקונומיקה ולשפשף ולהמתין מספר דקות לפניי השימוש בלחץ המים.

עם השימוש במכונה יש לעבוד בזהירות וללכת על כל חלק מהדק, יש לזכור כי לאחר השימוש במכונה הדק מוציא שערות ולא ניתן לשמן אותו עד להתייבשות מלאה (המלצתנו מינימום 24 שעות)תהליך ניקוי הדק

השימוש בדיסק – הגורם המפתיע מכול שימוש בדיסק
השימוש בדיסק לחידוש הדק הוא המכשיר מניסיון המוצלח ביותר ומוציא את השכבה העבה ביותר מהדק, העבודה עמו היא הקשה ביותר מכולם אך בעל התוצאות הטובות ביותר.

השימוש במכונה יכול להיות במקומות בעלי גישה מוגבלת, אין לו זמן ייבוש והשכבה היא העבה ביותר. למרות זאת יש לזכור שזוהי עבודה קשה ותיצתרכו להיות הרבה שעות על הברכיים ולהגיע למרקם עדין של הדק.

לאחר שהשתמשנו בדרכים אלו נוכל לשמן את הדק עד לשנה הבאה.

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button
נגישות