שמן לדק איפאה ושמן לדק אורן מה ההבדלים

שמן לדק

דק האיפאה ודק האורן הינם הדקים המובלים והפופולארים ביותר בקרב הדקים בישראל.

אז כמה דברים שחייב לדעת לפניי בחירת סוג שמן לדק ומה ההבדל ביניהם: 

1) העצים הללו אשר גדלים בפילנלד ובברזיל נמצאו הכי מתאימים כמשטח ריצוף וחזקים לאורך השנים אך מה ששניהם צורכים הוא תחזוקה ותחזוקה רבה.

2) משטח הריצוף בשונה מגדרות חיפויים ומגוון השימושים שלהם הם נשחקים ברמה גבוהה מהליכה מרובה, ממשקל רב, ליכלוך כתמים ועוד הרה אלמנטים שהם צריכים להתמודד איתם.

עם הזמן וככל שהשטח נמצא יותר בשימוש כלומר יותר דורכים עליו הוא מצריך תחזוקה יותר קרובה וטובה.

3) האיפאה לעומת האורן הוא עץ יותר קשה וסיביו של העץ הם פחות רכים ונעימים אך בגלל צפיפותם הרבה רמת החוזק שלהם והגמישות היא יותר טובה.

כמו כן דק האורן הוא יותר בהיר מגווניו של האיפאה ולכן בעת החידוש עלינו לדעת כי הגוון ל השמן צריך להיות כמה שיותר בהיר ושקוף.

4) רבים מחברות השמן בארץ ובעולם נוהגות להגיד כי שמן "שקוף" הוא באמת שקוף האומנם?

 לא באמת השמן על בסיס שמן הוא נותן טיפה גוון לע האורן ולכן גם עם האורן הבהיר שלנו מקל שמן והוא על בסיס שמן אוטומטית הוא יהפוך לחום הרבה יותר מאשר גוון בהיר.

כנ"ל גם לאיפאה שבמידה ולא יקבל שמן על בסיס מים יהפוך גם הוא לכהה הרבה יותר מן הרגיל.

*מומלץ לפני הרכישה להתייעץ עם בבעל מקצוע אשר מבין בעצים ולאבחן את סוג העץ שלנו, כמו כן רבים מהמקומות נותנים אפילו לראות כיצד השמן ישפיע על העץ ולראות לפניי השימון כבר את הצבע שאמור להתקבל על פני השטח.

* ישנם חברות כמו טמבור נירלט ועוד אשר מספקים ויש להם מוצרי שמן לעץ חשוב מאוד לדעת כי מוצריהם יכול להיות ברמה טובה אך לא מיודעים לזה כמו המוצרים של חברת פלוד ובונדקס אשר מתמחים רק בשמנים וצבע לעץ ובין החברות המובילות והטובות בעולם לכך.

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

למבחר הדקים שלנו לחצו כאן

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
Call Now Button