ריצוף חוץ

ריצוף חוץ יכול להיות דק או קרמיקה ואבן אז מהם ההבדלים ומה חשוב להבין לפניי הקנייה הגורלית.

לפניי הבחירה אנו צריכים להתייחס לשני היבטים הצד האסטטי והצד הפרקטי, כיום ישנם סוגי דקים שלא דורשים תחזוקה כמו דק סינטטי ובדיוק כמו הריצוף מגיעים עם שנות אחריות רבות.

הדקים הם האפשרת האופטימלית ביותר למי שמחפש את חמימות הדק והגוון החום הלבן או האפור אשר נותנים תחושה של יוקרה לחצר או לכניסה שלנו.
עם זאת עלינו לזכור כי ישנם גם דקים מעץ אשר נותנים מראה נהדר אך דורשים מאיתנו תחזוקה רבה ושוטפת מידי חצי שנה או שנה לכל היותר.
האופצייה השנייה היא שימוש בריצוץ השטח על ידי אבן או קרמיקה שגם זאת כבר בנרות הקרובה למראה הדק, כמובן שאין לו אבל תחליף ולעיתים הוא נראה פשוט וזול ולעיתים החיקוי יותר מוצלח.
במידה ובחרנו בריצוף חשוב לקחת בחשבון שהוא אינו גמיש כמו העץ וכי הוא עלול להישבר ולהיסדק במיוחד בחוץ מקום בו אנו נוהגים לבלות ולא תמיד להיות הכי עדינים.

מהם שלושת ההיבטים שלנו:ריצוף לבחוץ מדק

1- נראות

2 – תחזוקה

3 – מחיר

הפרמטר הראשון שלנו עלינו להבין כי ריצוף החוץ חייב להשתלב עם משהוא מן החוץ או פנים הבית והשפה חייבת חייבת להיות משותפת לבית, ריצוף החוץ קובע לנו איך תראה החצר שלנו האם יוקרתית או פשוטה ולכן חייבים לשים דגש על הפרטים הקטנים.

כיום מגוון הצבעים הוא רחב ונוכל בקלות להתאים את הריצוף בבית, הקירות בחוץ והריהוט בחוץ למשטח ההליכה.

הפרמטר השני שלנו שהוא לא פחות חשוב הוא התחזוקה, רבים מן הישראלים אוהבים את הפרקטי בשנים האחרונות ובדק נהוג לחשוב שאן נחסוך בהתחלה זה ישאר לעד אך לא בטוח מה שבהתחלה חסכנו בסוף יעלה בתחזוקה ולכן חשוב לבחור במראה איכותי ומתאים בשילוב כמה שפחות תחזוקה וטיפול.

הפרמטר השלישי שלנו הוא המחיר, לאחר וכבר בחרנו בסוג החומר מומלץ לעשות סדק שוק קצר בנוגע למחיר ריצוף החוץ שלנו, עלינו לקחת בחשבון את התחזוקה ועלות הבנייה ההתחלתית שמשתנה בהתאם לשטח ולחומר הגלם שבחרנו.

התקנת ריצוף החוץ:

ההתקנה לרוב היא השאלה המכרעת כי יכול להיות כי בחרנו בחומר גלם יותר זול אך עלות ההתקנה שלנו אינה זולה, קחו בחשבון כי עם איננו בחרנו בדק ובחקנו בריצוף קרמיקה דמוי עץ או רק בקרמיקה השטח חייב להיות על בטון וסומסום וחייב להיות מפולס לפי פלס ועל ידי רצף.
במידה ובחרנו בדק מעץ או בדקים הסינטטים יש אפשרות תמיד לשחק עם הגבהים ועם התשתית ובכך ליצור את הפילוס שלנו ואת השימוש בפלס בצורה קלה ונוחה.

עלות הריצוץ בדרך כלל יותר זולה אך עלות העבודה יותר יקרה.

עלות הדקים בדרך כלל יותר יקרה אך העבודה יותר זולה.

ולכן כאשר אנו בחורים עלינו לקחת את כל הפרמטרים בחשבון לפניי הרכישה, מומלץ להשתמש בבעל מקצוע ולקבל הכוונה מהו ריצוף חוץ המתאים ביותר עבורנו לגינה.

נשמח לעמוד לשירותכם take-deck

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button
נגישות