דק למרפסת

דק למרפסת 

דק למרפסת הנו אחד הדקים הכי שכיחים אצלנו בטייק דק כי מי לא רוצה פיסת טבע שלא לדבר על סטייל במרפסת? (:

אנו בטייק דק מומחים בבניית דקים למרפסות בין אם זה דק תלוי, על ריצוף או דק עם תשתית נסתרת
דקים למרפסת מגיעים בשלל דגמים וסגנונות כך שתוכלו להתאים אותם לכל סגנון עיצובי באשר הוא

 

דק למרפסת סוגי דקים

דק אורן – דק אורן למרפסת הנו פיתרון קל וחסכוני. העץ מגיע בגוון בהיר וניתן לצבוע אותו לכמעט כל צבע עד לקבלת הצבע המתאים. יש לזכור שהאורן כחומר גלם הנו עץ רך ודורש טיפול תקופתי על מנת לשמור על המראה והעמידות שלו.

דק איפאה למרפסת – דק מעץ האיפאה מצריך מאיתנו השקעה גבוהה יותר אבל הוא גם עמיד ומתאים לתנאי מזג האוויר בישראל ובשל כך הוא פופלארי במרפסות רבות. זהו דק בעל מראה מרשים ושאינו נפגם מנזקי מים. אפשר לשטוף אותו באופן קבוע ואינו ניזוק מהגשמים. 

ניתן כמובן להזמין אצלנו דקים מעץ למרפסת בעוד סגנונות כגון במבוק, טיק ועוד, אבל על הנ"ל אנו ממליצים עבור מרפסות.

דקים סינטטים למרפסת?

דק סינטטי למרפסת או אריחי דק סינטטי הם הפתרון למקומות בהם אין מספיק גובה לתשתית: זהו דק דמוי עץ למרפסת אשר מבטיח עמידות גבוה של שנים, ובלי תחזוקה כלל. עלינו לזכור שאם אנו בוחרים בדק סינטטי חשוב לקחת צבעים בהירים כי הדק הסינטטי עלול להחמם.

לוחות חיפוי

חוץ מריצוף הדק מומלץ להשתמש בלוחות חיפוי על מנת ליצור פאנלים הן מדק סינטטי או מאחד מסוגי העץ הרבים.
ההתקנה של הדקים היום רובה כהתקנה סמויה, חלק ממתקיני הדקים נוטים לקחת יותר או פחות בשל העובדה שזה יותר או פחות עבודה. בחברתנו אין זה משנה אם זה התקנה סמויה או גלויה.

התקנת דק למרפסת כל הדברים שחייבים לדעת:

לפני התקנת הדק והצילומים של העבודה ישנם כמה דברים חשובים לדעת בבניית הדק.

ראשית עלינו לקחת בחשבון שגובה הדק הוא בין 2-4 ס"מ והתשתית היא בין 4-10 גובה כלומר בננית הדק מצריך מאיתנו גובה מינימאלי של 6 ס"מ על מנת שיהיה יציב וחזק.

במידה ועדיין אין לנו גובה אופטימלי ניתן להשתמש ב אריחי דק במקומות שלא מאפשרים התקנת לוחות ארוכים ובהתקנה פשוטה.

לאחר ובדקנו את הגובה נותר למדוד את השטח ולראות כי אין שיפועים חזקים ואין מקטעים בהם יש גובה יותר גבוה בשוליים או בחלק מהמשטח מקו היציאה למרפסת.

תשתית וניקוז הדק הם אחד הפרמטרים הכי חשובים לפניי התקנת דק למרפסת:

לפני הנחת תשתית הדק עלינו לראות כי יש יריאות בטומאניות ורק אז להתחיל את מלאכת הרכבת הדק למרפסת מכל סוג של דק כלשהוא.
אנו ממליצים לשנות את מרווחי התשתית בשל חומר הגלם שמשתנה ומצריך יותר או פחות תשתית.

ואל תשכחו נכון שאנחנו לא רואים את התשתית אך היא חלק מהותי וחשוב מאוד שצריך להחזיק משקל רב ועלול להוות סכנות בהמשך אם הוא לא הותקן מקצועי.

בדק למרפסת יש להתחשב בשיפועים הטבעיים ולתת למים לזרום באופן נקי אל תעלות הניקוז ולא ולתת גישה נוחה לתעלות, במידה ולא המים העומדים במרפסת עלולים לפגוע בתשתית להציף את דק המרפסת ולהביא מזיקים.

אם יש לנו שטח ישר של דק למרפסת ואנו רוצים לחסוך בעבודה או לחליפין אם אנחנו רוצים דק אבל הבית מושכר ולא רוצים לפנק את בעל הדירה יש אפשרות של אריחי דק או אריחי דק סינטטי המורכבים וניתנים לפירוק ולתזוזות במידת הצורך.

מומלץ להשאיר מרווח בין היציאה למרפסת לבין הבית שבמקרה וישנה הצפה המין ירדו בין לוחות הדק ולא יהיה צפופים לחלון או ליציאה .

דק למרפסת
מעקה המרפסת חייב להיות גבוה המומלץ והתקני הוא 1.5 של גובה עלינו לזכור שאם ועלינו בגובה הדק למרפסת עם התשתית אז הדק הונמך טבעית ולכן מומלץ להגביהו עד לגובה האופטימלי ושאינו יהיה סיכון כמו כן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מהו הגובה האידיאלי למעקה.

דלת היציאה למרפסת חייבת להיות דלת מוגבהת או שתיפתח לכיוון הבית מכיון שגובה דק למרפסת על בכל דק שנבחר קחו זאת בחשבון במידה והתקנתם את הדק לבד או שבעל המקצוע לא שם לב לפניי ההתקנה.

אביזרי נוי :

נדנדות- מעץ מומלץ לשמור על המראה היפה שמשתלב עם דק.

אדניות מעץ- אדניות בשימוש עץ או דק סינטטי

חיפוי פאנלים- חיפוי הפאנלים נותן תחושת סגירות יפותורוב בעליי המקצוע נוטים להיבחן על הפינישים שלהם.

עמידות ותחזוקה:

עלינו לזכור כי דק למרפסת חשוף לשמש וכי הדק למרפסת עלול להיהרס לכן עלינו לטפל במידה ובחרנו בדק טבעי או במידה ובחרו בדק סינטטי יש לנקותו ברמה החודשית לפחות.

דק למרפסת תלויה

 

דק למרפסת בכרמיאל

דק למרפסת תלויה הינו הפתרון העיצובי והפרקטי ביותר למרפסות.

דק למרפסת תלויה הינו דק למרפסת שהיא מרחפת ואין כלום מתחתיה. המרפסת יוצאת לרוב מהבית לבחוץ והרבה פעמים ביציאה מן הסלון.

רבים מבעלי הבתים הפרטיים והבניינים בישראל רוצים היום מרפסת ולמעשה להגדיל את הבית ואת הפינה שלנו בבית ויוצרים לעצמם מרפסת תלויה.

את  הדק לתלויה לרוב בונים עם קבלן המתמחה בבניית המרפסת שזהו עבודה לא פשוטה עם זה להרים את החומרים אם זה עבודה בגובה ואם זה חיבורים מאוד חזקים אשר יוכלו להחזיק משקל רב ולהיות בטוחים בגבהים הללו.

בניית המרפסת התלויה היא למעשה בבניה באמצעות תשתית ברזל אשר צריכה להיות מאוד מאוד חזקה ובעלת חיזורים יציבים מאוד לבניין או לבית, על תשתית הברזל מניחים דק לרוב או דק סינטטי או דק מעץ ובכך הגדלתם משמעותית את חלל הבית.

לא רק עצם הישיבה במרפסת היא אופטימלית ונותנת לנו תחושה נעימה אוויר ונוף אלא גם שווי הבית עולה לאחר התקנת המרפסת התלויה.

דק איפאה למרפסת ברמת גן

איזה חומר גלם מומלץ ביותר למרפסת התלויה שלכם?

ישנם 2 אפשרויות לבחירת דק למרפסת או אפשרות בדק מעץ מלא אם זה דק אורן איפאה טיק או במבוק , וישנה את האפשרות ב דק סינטטי לבן חום איפאה חום טיק או אפור.

השילוב בדק למרפסת התלויה חייב להיות עיצוב ופרקטי ועלינו לזכור כי אם נבחר בדק מעץ.

אומנם בחרנו בבחירה הטבעית אך מבחינה פרקטית למרפסת תלויה זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות.

חשבו על זה כי אם בחרתם בדק מעץ ונניח ושימנתם אותו אחת לשנה והדק נראה מצוין באמת הדק פנטסטי מה תעשו מצדו השני של הדק כלומר מה תעשי עם הצד שכלפיי הלמטה. הדק ירקיב עם הזמן מלטה ולא יהיה לכם לשימון הדק ובכך עלולה להיות בעיה מאוד מאוד קריטית והדק עלול לקרוס מלמעלה .

לכן ההמלצה שלנו בבחירת במשטח דק לתלויה היא רק ב דק סינטטי וגם פה מגוון הצבעים גדול ומגוון וגם המחירים משתנים מאוד בין עובי רוחב וסוג הדק הסינטטי.
לכן חשבו פרקטית ולא רק מבחינה עיצובים על הדברים.

נשמח לעמוד לשרותכם – Take-deck

פרויקטים דק למרפסת

דק איפאה ברמת גן
דק איפאה למרפסת
דק סינטטי למרפסת
דק סינטטי אפור למרפסת
אריחי דק איפאה
אריחי דק למרפסת
דק סינטטי בתל אביב
דק סינטטי למרפסת בתא

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
Call Now Button