.

גזע העץ

גזע העץ הוא למעשה עץ, שהגזע מתחלק לשכבות שונות.
הגזע של העץ מתחלק לפי מספרים וככל שמתקרבים לליבת הגזע כלומר הקוטר הפנימי ביותר העץ נחשב יותר טוב.

גזע העץשכבות אחד עד ארבע הם למעשה חלק מקליפת העץ והחל מהשכבה החמישית גזע העץ נחשב לליבתו ומשמש לדברים כמו בניית תשתית לדק או שימוש בחלק מהדקים.
ניתן להמחיש את גזע העץ האמצעות מה שיוצא מהאדמה כלומר מה שהעץ סופח איתו ומעביר לשורשים הוא החלק הפנימי ולכן הוא נקי יותר מעיניים על פי מחקרים במיוחד העץ האורן המשמש אותנו לתשתית הדק.

ככל ועץ גודל הטבעות שלו משתנות ונהיים יותר טבעות של קליפה של העץ כמובן והעץ גדל בשתייה מים מה השורשים שלו באדמה.
שכבות העץ עשויות להוציא שרף על מנת להגן על העץ ובכך לא מתאימות לנו לדקים ולתשתיות הדקים ולכן אנו מחפשים פחות להשתמש בהם.

בעת חיתוך העץ קודם כול ניתן לראות מהו כל גזע ואיזה מספר שכבה הוא מקיים כמו שהסברנו כאן למעלה ניתן לזהות על פי טבעות העץ ולפי גודל העץ כמה שכבות הוא מכיל, ככל שהעץ גדול יותר ניתן לחתוך ממנו יותר פרוסות.
את החיתוך של העץ חותכים לאורכים וכפרסות אשר כל פרוסה יעודית לשימוש אחר ולא כל פרוסה מתאימה לאותו שימוש.

אז כיצד נדע אם גזע העץ שלנו מתאים לדקים או לא

לכל עץ גודל וקוטר שונים ולכן החיתוך שלהם עובד שונה אך ליבות העץ נשארות לפי סדר מסוים ולא משתנה בנוסף לכך עלינו לזכור שרוב האנשים לא באמת יודעים מה היא ליבת העץ ומה היא לא אז טיפ מאיתנו ככל שאתם רואים יותר עיניים של העץ דעו שהוא יותר השכבה החיצונית של העץ.

דק עשה זאת בעצמךלדקים ולשתיות הדקים אנו צריכים ומעדיפים להשתמש בפרוסה מספר 5 וככל שהפרוסה הייתה יותר קרובה לגזע העץ.
כמובן שהתהליך עוד לא נגמר לאחר חתיכת הפרוסות חותכים את האורך הפרוסה למידות שונות ומומלץ לחטאו לפניי העמסה למכולה, במקרים מסוים יש כאלו שהעצים לא מגיעים מרוססים ומחוטאים ויש לרסס את בארץ על מנת שלא רקבו לפניי השימוש עבודות העץ.

 

 

 

אנו ב tack deck משתמשים בעצים מחוטאים כבר אשר מגיעים לארץ ומשתמשים בליבת העץ והחומרים בחומרי הגלם המתאימים לשימוש בדקים ולתשתיות דקים.

 

אנו נשמח לעמוד לשירותכם בtack deck.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button
נגישות