You are currently viewing דק במבוק – יתרונות וחסרונות
דק במבוק למרפסת

דק במבוק – יתרונות וחסרונות

דק במבוק הוא בחירה טובה עבור אנשים שרוצים ליצור מקום בחצר האחורית שלהם שיהיה גם מושך וגם לא ידרוש הרבה תחזוקה. 

יש כל כך הרבה סיבות לבחור מהסוג הזה, הנה כמה יתרונות וחסרונות של התקנת דק עשוי מעץ במבוק.

חסרונות ויתרונות בהתקנת דק במבוק בחצר או מרפסת

דק במבוק

דק במבוק – יתרונות

היתרון המרכזי של דק במבוק הוא שהוא דורש תחזוקה נמוכה יחסית והינו מאוד ידידותי לסביבה עבור החצר האחורית שלכם. לא זו בלבד שהוא אינו דורש צבע כדי לשמור על רעננות העץ, אלא שהשמנים הטבעיים שלו מספקים גם הגנה נוספת מפני ריקבון או הדבקת חרקים.

מרפסת או גינה מעץ במבוק היא אופציה יפה לכל חלל חיצוני של בית ודירה. מדובר בעץ שקל לנקות אותו ובנוסף טוב מאוד במניעת צמיחת עובש בשל התכונות הטבעיות שלו.

החלק הטוב ביותר בסיפון הבמבוק הוא שיש לו מראה אורגני כזה מבלי שיש את כל בעיות התחזוקה הקשורות לחורש אחר כמו עץ ארז או אלון.

דק במבוק – חסרונות

יש כמובן חסרונות: באיזורים עם אקלים קר ורטוב, יתכן וזה לא יתאים, כיוון שהוא יכול להתעקם די מהר כשנחשף ללחות בגלל חוסר איטום; יתר על כן, תמיד יש סיכוי שהטרמיטים יאכלו את מבנה הבסיס לאורך זמן – אך סיכונים אלה נכנסים לתפקיד בין אם אנחנו מדברים על סיפוני עץ הבנויים מארז או עץ אורן. למזלינו, במדינת ישראל הקיצית אנו לא סובלים ממזג אוויר סוער לאורך כל השנה, לכן דק במבוק יכול להיות חומר נהדר ולא בהכרח מהווה כאן חסרון במקרה זה.

באופן כללי, במבוק אינו עץ קשה ולא ניתן להתקין אותו במגע ישיר עם האדמה. בנוסף, הוא דורש מעט תחזוקה כדי למנוע ספיגה של לחות גבוהה.

כמו כן, כמו כל סוג אחר של פרויקטים חיצוניים הקשורים לטבע (בין אם זה מדרכות שבנויות מסלעים או דקים מעץ), תוצר לוואי שהוא בלאי טבעי של החומר יכול להופיע לאורך זמן ולכן נדרש חידוש דק או שיפוץ לאחר שנים רבות.

איזה יתרון יש לדק במבוק על סוגי דקים אחרים מעץ?

באופן כללי, במבוק הוא אלטרנטיבה בטוחה וידידותית לסביבה לדקים מסורתיים יותר. זה הזמן לנסות את חומר הבמבוק, המעניק גם צורה יפה לדק גינה או מרפסת ביתכם.

חיפוי במבוק מציע יתרונות רבים ביחס למרכיבי עץ ישנים הקשורים בכימיקלים וחומרים רעילים. מאז היותו ידידותי לסביבה, הוכח כי במבוק מפחית בפליטות מזיקות מתהליך הייצור; עובדה נוספת מעניינת היא שדק הבמבוק יודע למזער את נקישות ורעשים על ידי ספיגת גלי קול במקום לשדר אותם בעוצמה כמו משטחים קשים מסחריים יותר – מה שמוסיף כאן יתרון של פחות תלונות וחששות מהשכנים.

האם הבמבוק עדיף על פני עץ ארז או עץ סקויה?

הסיבה שאנשים מעדיפים להשתמש בחומר המסורתי, כמו למשל במבוק או אורן, היא בגלל שהם זול יותר. עם זאת, סוגים אלה של עצים אינם מחזיקים מעמד זמן רב וזקוקים לתחזוקה מתמדת כדי למנוע נרקב. הקפדה רבה יותר על בנייה עם חומרים העשויים ממקורות טבעיים שלעתים קרובות יחריכו את בעל הבית הממוצע, ולכן כדאי להשקיע עליהם.

מה היתרון בהזמנת דק במבוק מ Take Deck ולא מחברה אחרת?

לצוות Take Deck קל יותר לספק ייעוץ מומחה, מכיוון שיש לנו ניסיון משולב של שנים רבות בעיצוב משטחי עץ והתקנת דקים ללא חיוב נוסף או התחייבות. התהליך שלנו גם לא דורש מדידות במקום – אז זה פשוט קל ונוח!

מעניין אתכם להתקין דק במבוק בחצר ביתכם? פנו אלינו עוד היום, Take-Deck!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נגישות
Call Now Button