דק איפאה

דק איפאה

דק איפאה הוא הדק הנפוץ ביותר בעולם. הדק העשוי מעץ האיפאה הברזילאי והינו דק עמיד ואיכותי אשר מתאים לתנאי מזג האוויר בישראל.

דק איפאה – אותו אנו משווקים הוא מסוג איפאה טובקו או קמרו, ומגיע באורכים ובגדלים שונים ומגוונים.
אנו ב – טייק דק עובדים רק עם עץ איפאה אמיתי ואיכותי ועושים שימוש בחומרי הגלם ומוצרים נלווים הטובים בשוק.

דק זה מגיע במגוון צבעים כגון חום כהה או חום אדמדם. כמו כן במקרה של איפאה קמרו, תחושתו החמימה הטבעית הולכת איתנו לכל מקום בו הדק מותקן. אם בגינה, במרפסת או על שפת הבריכה.
דק "איפאה" זהו בעצם שם שהומצא בישראל. בעולם הדק נקרא IPE שזהו דק העשוי מעץ טובקו, אך ישנם ספקים ישראלים שמנצלים את העובדה שהדק מבוקש ואומרים על דק שמפיין כי הוא חלק מקבוצת דקים זו.

דק איפאה

דק איפאה – תכונות:

הדק מופק מעץ האיפאה שגדל במרכז ובדרום אמריקה, וידוע בשל חוזקו וגווניו היפים אשר נוצרים מצפיפות גבוהה בין סיבי העץ.

דק טובקו – או בשמו המקורי טאבקויה הוא הדק החזק ביותר ממשפחת הדקים מעץ בשל סיביו הקשים. העץ מחזיק שנים רבות בשמש אך רצוי לשייף, לשמן ולצבוע אותו אחת לחצי שנה עד שנה שלא כמו הדק הסינטטי, דק זה מצריך תחזוקה רבה.
דק הטובקו אינו עמיד למזיקים ולא מחזיק לעד ולכן יש לקחת זאת בחשבון שבוחרים דק מעץ אמיתי.

איפאה קמרו – איפאה קמרו הוא הסוג השני שאנו מתקינים בTake-Deck וזהו דק מאוד דומה לאיפאה טובקו. העץ איפאה קמרו גדל באזורים שונים מאשר הטובקו ושונה במראה שלו.

דק הטובקו שמנוני יותר והמראה שלו יותר אדמומי מאשר הגוון היותר אפרורי של הטובקו וסיביו אחרים ושונים, בגלל שמנוניותו של העץ, דק זה צורך פחות תחזוקה ומומלץ לשמנו אחת לשנה או לחילופין לשייף ולצבוע אותו. אך עדיין כמו כל הדקים העשויים מעת אמיתי הוא מצריך מאיתנו תחזוקה.

דק איפאה מחיר

המחיר להתקנת הדק כמעט ולא משתנה עקב היותו תחרותי בשוק הדקים בישראל.

עץ האיפאה הגדל לרוב בברזיל הפך קשה להשגה בגלל שהרשויות לא מוכנות לכריתת העץ ובכך העץ הפכו דקים מסוג איפאה ליוקרתיים וכמו כן הביקוש. הביקוש לדק האיפאה רק עולה ולכן מחירו של הדק גם עולה ( מחסני העצים והיבואנים בישראל מנצלים את החוסר ואת הביקוש העולה ומעלים את מחיר דק האיפאה).

מעבר למחיר הרכישה של דק זה יש להתחשב בדברים רבים כמו שימון ראשוני כי אנו לא יכולים לדעת כמה זמן הדק שכב במחסן העצים, בברגים המתאימים לדק והמומלצים שלנו הם של חברת spex ובורג מסוג טורקס שמחירו של בורג אחד הוא בין 1 ל1.5 ליחידה, והדבר האחרון הוא כלי עבודה מתאימים אם זה מסור ושלל הדברים.

כמו כן דק האיפאה הינו דק חזק מאוד ותיראו זאת שתחתכו אותו בעזרתם מסור פנדל מסור עגול או כל מסור אחר המתאים לעץ ולדקים, זכרו לא כל מסור ולא כל להב יכולה לחתוך את דק האיפאה.
ישנם כמה מסורים שאנו עובדים איתם והראשונים לחיתוך טוב ומדויק הם דיוולד ובוש היצרנים האמריקאים והחזקים והטובים ביותר לדק האיפאה.

דקים מעץ איפאה – מחירים :

מחירו של הדק נע בין 220 שקלים ועד ל270שקלים לפניי מע"מ
והמחיר למטר רץ הוא בין 31 ועד ל37 שקלים לפניי מע"מ
כמובן והמחיר משתנה לפי אורך ועובי הדק החירוץ שלו והאם יש התקנה סמויה
אם אנו קונים במחסן עצים יש לזכור כי ככל שמסן העצים גדול יותר הוא קונה ביותר זול לכן יש לנו יכולת ואפשרות להתמכח על המחיר שאותו נציג המכירה מבקש.

עלויות מתקין דקים:

העליות משתנות בהתאם לבעל המקצוע לוותק שלו ולשטח אצלם בגינה ולכן אין מחיר קבוע עבור התקנת הדק אך ניתן להעריך כי מחיר הגיוני הוא בין 180 שקל למר ועד ל280 שקל למר זאת מבלי תשתית הובלה ומע"מ מעבר למחירים הללו עליכם לבדוק היטב את בעל המקצוע ואת מחיריו.

ההתקנה של דק איפאה אינה מהזולות משום שבעלי המקצוע צריכים לעבוד זמן רב על הדק על מנת שיצא עם פינישים יפים. לכן עליכם לבחור בעל מקצוע הגון או עשו עדיף שתעשו זאת בעצמכם. חשוב לדעת כי רוב ההתקנות של דק איפאה דורשות שקען או חור מוביל לפני הכנסת הבורג, דבר שמאריך את זמן ההתקנה.

מחירי האיפאה בישראל עלו בשנים האחרונות עקב הדרישה הגבוהה אליו. המחירים בשוק הישראלי שונים ומגוונים בהתאם לאורך, רוחב ועובי הדק.

המחירים אצלנו בחברה נעים מ-28 שקלים למטר רץ ועד 37 שקלים למטר רץ לאיפאה טובקו, והם משתנים ותלויים בעובי רוחב ואורך הלוחות (כמה שהלוחות קצרים יותר המחיר נמוך יותר).
התקנת דק איפאה:
את האיפאה ניתן להתקין בהתקנה סמויה באמצעות ברגים ומחברים אשר באים משתי צידיו של הדק ובכך יוצרים לנו משטח חלק ונקי מברגים חיצוניים.

לתשתית האיפאה מומלץ להשתמש בעץ אורן מחוטא במידות 5/10 אשר יספוג את מאמצי העץ ויהיה גמיש עם תנודות האיפאה בין הטמפרטורות והטוויסטים במיוחד כאשר הדק מותקן על גינה.

במרפסות כאשר אין מספיק גובה מומלץ להשתמש בתשתית 5/7 מוקצע מחוטא ולהרים במעט את התשתית על מנת שהמים יעברו בין קורות הבסיס לניקוז של המרפסת.

האיפאה כחומר גלם:

האיפאה נחשב לאחד מהעצים החזקים ביותר ומתאים לדקים בשל הסיבים הטובים לדק, ובשל החמימות, צבעו האדמדם ובעיקר בגלל הפופולאריות שלו והעמידות שלו לאורך שנים אך חשוב לזכור כי האיפאה הינו עץ שגדל במים ולכן לרוב הלוחות שונים ולא זהים בגווניהם.

מידות הדק

לרוב ניתן למצוא את האיפאה במידות שונות ומגוונות אשר נעות בין 80 ס"מ ועוד ל6 מטר כאשר בינהן קיימות מגוון רחש של סוגים שונים ומידות, כדי לדעת מה היא המידה הרצויה בשבילנו עלינו לחשב את השטח ואת הפחת ולאחר מכן לקחת מידות אשר מתאימות לשטח שלנו כדי לא לזרוק חלקים רבים של חומר גלם.

כמו כן המידות בנוף ובמה שנקרא landscape משפיעות על מ"ר חומר הגלם בו נאלץ להשתמש. כלומר ככל שהמידה הינה יותר ארוכה מחיר היחידה או המ"ר יהיה יותר יקר אך אם פחות חיבורים.

יתרונותיו של דק איפאה:

שני סוגי האיפאה נחשבים כאיכותיים בעולם הדקים ובשל כך הפופולאריות שלהם גבוהה, הצרכן הישראלי אוהב את המראה החמים ואת הצורך בתחזוקה המועט יחסית לשאר הדקים מעץ טבעי.

התקנת הדק:

התקנת דק יכולה להיות מורכבת ולהתבצע על ידי איש מקצוע בעל מומחיות בתחום. זאת כמובן אם אנו רוצים התקנה איכותית אשר תחזיק לאורך שנים רבות. דק האיפאה ידוע כקשיח ולכן לא פשוט להרכבה. ויש להתקינו נכון עם בסיס יציב וחזק. כלומר תשתית ראויה מברזל או מעץ במרווחים יחסית מצומצמים.

המרווחים הם מה שלמעשה קובע את עמידות הדק ואת חוזקו לאורך שנים. כמו כן מקובל ומומלץ לרווח את קורות התשתית למרווחים של בין 40-45 בין קורות המסגרת על מנת להבטיח שהדק יהיה יציב לאורך השנים .

במידה ואנו רוצים קורות ברזל מגלוון שיהיו עמידות לאורך זמן רב, מומלץ להשתמש בפרופיל שעובי הדופן שלו הוא לפחות 2 מ"מ. בנוסף עלינו לדעת כי החומר מתפשט ומתכווץ לפי החום והקור כאשר הוא חשוף אליהם, ולכן במידה ויצרנו תשתית ברזל, מומלץ לחבר לתשתית קורות עץ ואת דק האיפאה לחבר ישירות לקורות העץ על מנת שהברגים יוכלו לזוז בתוך התשתית מעץ מבלי להישבר.

אם אתם עובדים עם תשתית מעץ 5/10 כמקובל, בידקו שהיא עברה תהליך חיטוי וכי הבסיס אינו נוגע ישירות באדמה אלא מורם מעל פני השטח על מנת שלא רקיב כבר בשנים הראשונות שלו.

לאחר שנים רבות של ניסיון אנחנו יכולים להמליץ לכם על רווח של 0.6 מ"מ בין הלוחות ובמידה והלוח עקום ולא ישר עדיף לעגן אותו באמצעות מסמר 10 ובדחיפה כלפיי הספייסר שקבענו מראש שימו לב שמומלץ להדק את הברגים אשר בחרנו ברגע שהם מגיעים לספייסר ובכך למנוע עיוות עתידי.

התקנה נסתרת של דק איפאה

בשנים האחרונות קמה תופעה טובה שרבים מהלקוחות והמתקינים בישראל החלו להשתמש בהתקנה נסתרת. ההתקנה אשר מגיעה עם חירוץ הדק מעץ מעניקה לנו תחושה ללא ברגים עליונים ותחושה נעימה לעין.

מעבר לחוסר בברגים ניתן לראות בבירור כי הברגים אינם מחלידים נשברים או נעקמים לאורך השנים מכיוון והינם מכוסים בקליפס המגן עליהם.

מעבר למראה והחוזק המשטח בטוח יותר ואין ברגים העולים על פני השטח ועלולים לפצוע אותנו או את הדורכים על דק איפאה, לכן אנחנו ממליצים לכן מאוד על התקנה נסתרת וכמובן באביזרים יחודיים לכך העמידים בפניי תנאי האקלים בישראל, ניתן למצוא אצלנו סוגים רבים של אביזרים מנירוסטה או מפלסטיק הידועים כעמידים ונוחים לאורך השנים.

דק איפאה לבריכה

אז למה דווקא דק איפאה?

רוב הישראלים כאשר מחליטים על דק לגינה הרעיון הראשון שעולה הוא "דק מסוג איפאה לגינה שלי", אבל האם הדק מתאים לכל אחד? ממש לא.

לפניי הבחירה בדק זה יש להבין ממה חומר הגלם עשוי ומהן ההשלכות תחזוקת דק אשר עשוי מעץ.

הדק החזק הוא באמת עשוי לשמש אותכם בצורה טובה ביותר אך בשל סיביו הקשים והצורך בתחזוקה שוטפת לעיתים לקוחות בוחרים ללכת על דקים סינטטים במקום דקים מעץ.

מה שכן לא ניתן להשוות בין השניים מפני שכאשר אנו מתקינים את הדק בגינתנו, הדק נראה מדהים וצבעיו החומים והאדמדמים משגעים ביופיים.

 

דק איפאה בצפון יקנעם
התקנה ביקנעם
דק למטבח חוץ
דק מסוג איפאה בחגור
דק איפאה בתא
איפאה אצל עידן חביב
דק איפאה מסביב לבריכה
כיסוי דק לבריכה
דק איפאה ברמת גן
דקים מעץ איפאה למרפסת
התקנת דק איפאה
דק מעץ איפאה ביהוד
דק איפאה לבריכה בראשון
דקים מעץ לבריכה
תיקון דק איפאה לגינה
דק מעץ איפאה לחצר
מחיר דקים
שביל מדק איפאה
דק איפאה בסביון
דק איפאה בסביון
דק איפאה בתא
דק איפאה בת"א
דק איפאה בתל מונד
דק איפאה למרפסת
החלפת תשתית דק
דק איפאה בצהלה
דק איפאה לחצר
דק איפאה ברמת השרון

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

נשמח לעמוד לשירותכם take-deck

נגישות
Call Now Button