דק טיק

דק טיק בורמזי הוא הדק היוקרתי ביותר וחזק ביותר!

דק טיק – המכונה גם טיק בורמזי הוא סוג של עץ טרופי הגדל בדרום מזרח אסיה במדינות אינדונזיה, צפון תיאלנד ובורמה. עץ הטיק משמש את העולם בדרכים שונות.
העץ קשה ועמיד למים ונפוץ מאוד בתעשיית העץ לבניית סירות, יאכטות ומרפסות של בניינים. אך בשנים האחרונות החלו להשתמש בעץ הטיק גם כמוצר לחיפוי בניינים וגדרות.

דק הטיק אומנם נשמר לאורך זמן אך עלינו לזכור כי הוא לא דק סינטטי ומומלץ לשמן אותו לפחות פעם בשנה ולנקות אותו באמצעות מים שלא יצבור לכלוך לאורך הזמן.
בשל תנאי מזג האויור הקשים בישראל, דק הטיק מומלץ לשימוש ומחזיק מעמד שנים רבות מבלי להירקב!

צבע של דק הטיק:

-צבעו של עץ טיק בורמזי הוא חום עד חום שחרחר.
-קליפת העץ אינה קבועה והיא משתנה ואינה בעלת חזות אחידה ונוטה להשתנות לאורך הלוח.
-דק הטיק הוא דק שומני יחסית לדקים מעץ אך שומניות מקנה לעץ יכולת עצמית גבוהות במיוחד ונמצא מתאים להרחקת מזיקים כגון נחשים טרמיטים וג’וקים, ומקנה לו עמידות גבוהה כנגד פגעי מזג האוויר כמו החום אצלנו בישראל, בשל זה משמש העץ לבניה על יד הים או משטחי דריכה מסביב לסירות.
למרות שדק הטיק נחשב לחזק מאוד הוא דק רב שימושי המתאים מאוד לעבודה ונחתך בקלות בשימוש במגוון רחב מסורים ולכן ניתן ליצור ממנו צורות יפות וחיתוכים מעניינים.

דק הטיק שלנו:

לוחות הדק שלנו מגיעים באורכים שונים החל מ-1.8 ועד ל-3 מטרים לכול לוח וברוחב משתנה, הדק אותו אנחנו מייבאים נחשב לאיכותי ביותר בישראל ומותאם לתנאי האקלים הקשים.
אך עלינו לזכור כי דק טיק הוא הדק הכי יקר מבין הדקים הקיימים בשוק, ומחירו יחסית גבוה בשל העובדה שמדובר בעץ ייחודי שאין היצע גבוה ממנו, ועבודת ההרכבה של הדק היא קשה יותר מאשר דק רגיל.

התקנת הדק ולמי הוא מתאים:

התקנת דק הטיק מצריכה מאיתנו תשתית וגובה אפשרי לבניית דק שעומד לפחות על 7 ס”מ או לחלופין להשתמש באריחי דק שמגיעים גם בדק הטיק, עם תשתית מובנת ובכך ניתן לחסוך בגובה התשתית.
דק הטיק אינו מתאים לכל אדם ונפוץ באזורי יוקרה בעיקר, מסביב לבריכות או ביאכטות.
יש לשים לב לפניי רכישת הדק כי ישנם כמה סוגים של דק טיק, ושמדובר בטיק בורמזי אלא אם כן אנו מעדיפים טיק שהוא לא בורמזי.

לכל מגוון הדקים מעץ שלנו לחצו כאן

דק טיק
דק טיק

נשמח לעמוד לרשותכם take-deck.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

דק טיק
5 (100%) 2 votes

נגישות
?