דק טיק

דק טיק בורמזי הוא הדק היוקרתי ביותר וחזק ביותר!

דק טיק – המכונה גם טיק בורמזי הוא סוג של עץ טרופי הגדל בדרום מזרח אסיה במדינות אינדונזיה, צפון תיאלנד ובורמה. עץ הטיק משמש את העולם בדרכים שונות.
העץ קשה ועמיד למים ונפוץ מאוד בתעשיית העץ לבניית סירות, יאכטות ומרפסות של בניינים. אך בשנים האחרונות החלו להשתמש בעץ טיק גם כמוצר לחיפוי בניינים וגדרות וכמובן לכמשטח דק.

דק טיק אומנם נשמר לאורך זמן אך עלינו לזכור כי הוא לא דק סינטטי ומומלץ לשמן אותו לפחות פעם בשנה ולנקות אותו באמצעות מים שלא יצבור לכלוך לאורך הזמן.
בשל תנאי מזג האויור הקשים בישראל, דק טיק מומלץ לשימוש ומחזיק מעמד שנים רבות מבלי להירקב!

העץ הממלכתי והיפה מכולם ידוע גם כשמנוני ביותר דבר המקנה לו חוזקה במקומות קשים כמו דק לבריכה או ליאכתות שהם ישנם הרבה מלחים על משטח דק אך בטיק הוא נשמר היטב ולא סופח את המלחים הרבים.

רבים מעשירי העולם ומבעלי הממון מודעים להיתרונות אלו ובחורים בו כדק המועדף עליהם כמו כן גם אצלנו בישראל נוכל לראות אותו בבינייני היוקרה ובשכונות העשירות של ישראל.

בשנים האחרונות בגלל ביקושו של העץ החלו חברות רבות לנסות לחכות את המראה היוקרתי ומוכרים לנו טיק סיני ולא בורמזי.

העץ הסיני שונה מאוד מהעץ הבורמזי ומרקיב מהר מאוד לכן מומלץ לבדוק היטב את אישורי הכריתה ואת מדינת הייצוא.

צבע של דק טיק:

-צבעו של עץ טיק בורמזי הוא חום עד חום שחרחר.
-קליפת העץ אינה קבועה והיא משתנה ואינה בעלת חזות אחידה ונוטה להשתנות לאורך הלוח.
-דק הטיק הוא דק שומני יחסית לדקים מעץ אך שומניות מקנה לעץ יכולת עצמית גבוהות במיוחד ונמצא מתאים להרחקת מזיקים כגון נחשים טרמיטים וג'וקים, ומקנה לו עמידות גבוהה כנגד פגעי מזג האוויר כמו החום אצלנו בישראל, בשל זה משמש העץ לבניה על יד הים או משטחי דריכה מסביב לסירות.
למרות שדק הטיק נחשב לחזק מאוד הוא דק רב שימושי המתאים מאוד לעבודה ונחתך בקלות בשימוש במגוון רחב מסורים ולכן ניתן ליצור ממנו צורות יפות וחיתוכים מעניינים.

דק טיק שלנו Take-deck:

לוחות הדק שלנו מגיעים באורכים שונים החל מ-1.8 ועד ל-3 מטרים לכול לוח וברוחב משתנה, הדק אותו אנחנו מייבאים נחשב לאיכותי ביותר בישראל ומותאם לתנאי האקלים הקשים.
אך עלינו לזכור כי דק טיק הוא הדק הכי יקר מבין הדקים הקיימים בשוק, ומחירו יחסית גבוה בשל העובדה שמדובר בעץ ייחודי שאין היצע גבוה ממנו, ועבודת ההרכבה של הדק היא קשה יותר מאשר דק רגיל.

התקנת הדק ולמי הוא מתאים:

התקנת דק הטיק מצריכה מאיתנו תשתית וגובה אפשרי לבניית דק שעומד לפחות על 7 ס"מ או לחלופין להשתמש באריחי דק שמגיעים גם בדק הטיק, עם תשתית מובנת ובכך ניתן לחסוך בגובה התשתית.
דק הטיק אינו מתאים לכל אדם ונפוץ באזורי יוקרה בעיקר, מסביב לבריכות או ביאכטות.
יש לשים לב לפניי רכישת הדק כי ישנם כמה סוגים של דק טיק, ושמדובר בטיק בורמזי אלא אם כן אנו מעדיפים טיק שהוא לא בורמזי.

כמובן שכמו בשאר הדקים מעץ יש לעשות חור מקדים באמצעות שקען לעץ לפניי הכנסת הבורג על מנת שהלוח לא יתפוצץ בהכנסת הבורג לדק הטיק.

התשתית הרצויה לסוג העץ היא של 50 בין לוחות התשתית ומומלץ להשתמש בעץ אורן מחוטא ומוקצע לקבלת משטח חזק ועמיד.

מחיר דק טיק

הדק המיוחד והיוקרתי נחשב ליקר ביותר בעולם הדקים, מחירו של החומר יקר בשל עובדתו שהוא לא נכרת לעיתים קרובות ובשל עמידותו לתרמיטים ותחזוקה נמוכה יחסית.

חומר הגלם נע בין 350 – 450 שקלים למ"ר ומחיר ההתקנה הוא בין 800-1200 שקל למ"ר, המחיר הוא תלוי בשטח ובמידות.

 

לכל מגוון הדקים מעץ שלנו לחצו כאן

דק טיק
דק טיק בבית פרטי

נשמח לעמוד לרשותכם take-deck.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם take-deck

נגישות
Call Now Button